Petar Jenjić • subota, 14.04.2018.

Vrlo zanimljiva treća utakmica finala ABA lige odigrana je u Morači gdje je domaća Budućnost stigla do druge pobjede. Crnogorska momčad slavljem 78:77 povela je s 2:1 u seriji i stigla na korak do prvog osvajanja naslova ABA lige...

Još jedna pobjeda dijeli košarkaše Budućnosti od osvajanja naslova regionalne ABA lige. Pred svojim navijačima u Morači slavili su s minimalnih 78:77 i tako poveli u seriji 2:1. Već u subotu na rasporedu je četvrta utakmica koja će se ponovno igrati u Podgorici.

Od početka do kraja utakmica je bila na "jednu loptu" i bilo je jasno kako će sama završnica biti vrlo dramatična. Početkom posljednje četvrtine Budućnost je imala šest koševa viška (73:67) i više se nijednom nije našla u zaostatku, iako je Zvezda nekoliko puta dolazila do izjednačenja.

Nemanja Gordić pogodio je slobodno bacanje minutu i pol prije kraja za 78:77. Gosti su na kraju imali napad za pobjedu, no prvo je James Feldeine promašio tricu, a zatim i Mathias Lessort "iz odbojke" nije uspio poentirati. Pobjeda je ostala kod domaćina.

Prilično nezadovoljni suđenjem bili su gosti, a posebno čelnik Zvezde Nebojša Čović koji je kazao: "Zvezda je bila bolja večeras, ali u trećoj četvrtini bila je neviđena krađa i tendenciozno suđenje. Možda smo pogriješili što smo izašli na teren, napravljeno je udruženje protiv Crvene zvezde. Ovo je sramota za regionalnu ligu i pitanje je hoće li opstati. Istu bih izjavu dao i da je dobila Zvezda."

Pobjedu crnogorske momčadi ne može se nikako umanjiti. Do slavlja ju je predvodio Nemanja Gordić sa 17 poena i pet asistencija, dok je Zoran Nikolić dodao 12 koševa. Najučinkovitiji kod gostiju bio je James Feldeine s 19 koševa i pet dodavanja, Alen Omić dodao je 18 poena.