Dobar nastup Banića u porazu Pinar Karsiyake, skroman Simon u pobjedi Efesa

Petar Jenjić • nedjelja, 15.04.2018.

Odigrane su još tri utakmice 25. kola turske košarkaške lige u kojima smo vidjeli i jedno iznenađenje - Ušak Sportif nakon osam uzastopnih poraza stigao je do pobjede i to protiv Galatasaraya. Anadolu Efes je uz skroman učinak Simona bio bolji od Sakarye, dok je dobru utakmicu odigrao Marko Banić u porazu Pinar Karsiyake na gostovanju kod Tofaša...

Do ukupno pete pobjede sezone, a prve nakon osam uzastopnih poraza stigao je Ušak Sportif koji je iznenađujuće lakše od očekivanog pred svojim navijačima stigao do pobjede protiv Galatasaraya. Na otvaranju posljednje četvrtine domaćin je imao okruglih 20 koševa prednosti (68:48). Iako su gosti dvije minute prije kraja došli na samo minus pet (78:73), Ušak je uspio sačuvati prednost i upisati pobjedu.

C.J. Watson s 21 poenom, šest skokova i sedam asistencija predvodio je domaćina do pobjede, Earl Calloway dodao je 20 koševa, a Jackie Carmichael 18 poena i 15 skokova. Najbolji je kod gostiju bio Adas Juškevičius s 22 poena.

Anadolu Efes nije imao prevelikih problema na gostovanju kod Sakarye gdje je upisao pobjedu 100:74, čime je domaćinu nanio četvrti uzastopni poraz, a 12. ukupno. Nijednom tijekom susreta Efes se nije našao u zaostatku, a kako je utakmica odmicala prednost je sve više rasla. Uoči posljednjih deset minuta imao je 18 koševa viška (76:58) i do kraja susreta ostalo je tek pitanje kojom će razlikom slaviti.

Efes je do pobjede predvodio Toney Douglas s 24 poena i sedam asistencija, Brock Motum dodao je 21 koš i pet skokova. Kruno Simon na terenu je proveo tek devet i pol minuta te ostvario učinak od pet poena (1/2 za dva, 1/2 za tricu) i dvije asistencije. Najbolji je u domaćim redovima bio Nikola Janković s 18 poena i 12 skokova.

20. pobjedu sezone upisao je Tofaš koji se pred svojim navijačima lakoćom obračunao s Pinar Karsiyakom, u konačnici je došao do pobjede rezultatom 94:75. Nakon izjednačene prve četvrtine domaćin preuzima primat u utakmici i vrlo brzo dolazi do dvoznamenkaste prednosti. Uoči posljednje četvrtine imao je 11 poena prednosti (69:58), no Pinar Karsiyaka se ne predaje i u 34. minuti dolazi na samo minus četiri (75:71). Ipak, domaćin uzvraća sa sedam uzastopnih poena i do kraja zadržava dvoznamenkastu razliku.

Najučinkovitiji u pobjedničkim redovima bio je Tony Crocker sa 16 poena, po 15 koševa dodali su Josh Owens i Pierria Henry (pet skokova, šest dodavanja). Goste je predvodio Jarrod Jones s 28 poena, Marko Banić dodao je 11 koševa (4/6 za dva, slobodna bacanja 3/3) i jedan skok za 18 minuta provedenih na parketu.