Solidan učinak Ivana Buve u porazu Istanbula

Petar Jenjić • subota, 14.04.2018.

Istanbul BB upisao je treći poraz u posljednje četiri prvenstvene utakmice, danas je na domaćem parketu poražen od Banvita rezultatom 72:65. Solidan učinak u domaćim redovima ostvario je Ivan Buva...

Petu pobjedu u posljednjih šest utakmica ostvarili su košarkaši Banvita. Danas su u sklopu 25. kola turskog prvenstva slavili na gostovanju kod Istanbula rezultatom 72:65 i tako stigli do 16. slavlja u sezoni.

Ovom pobjedom Banvit je barem privremeno na trećem mjestu preskočio Anadolu Efes koji svoju utakmicu igra u nedjelju. S druge strane Istanbulu je ovo 15. poraz u sezoni, a treći u posljednje četiri utakmice.

Gostujuća momčad odigrala je puno bolje prvo poluvrijeme, nerijetko vodila i dvoznamenkastom razlikom. Najvećih 14 koševa viška imala je u 18. minuti susreta (41:27). Serijom 9:0 domaćin do kraja poluvremena smanjuje zaostatak na samo pet poena.

Polovicom treće četvrtine domaćin je prešao i u vodstvo (47:46), no bila je to ujedno posljednja prednost Istanbula na utakmici, iako je konstantno držao priključak. Dvije minute prije kraja utakmice stigao je na minus tri (66:63), međutim, Banvit uzvraća s pet uzastopnih poena što se u konačnici pokazalo nedostižnim.

Goste je do pobjede predvodio Adonis Thomas sa 16 poena i sedam skokova, dok su po 14 koševa dodali Ridvan Oncel i Damian Kulig (12 skokova). Najbolji je kod domaćina bio Eric Buckner s 19 koševa i pet skokova, Ivan Buva za 31 i pol minutu ostvario je učinak od 11 poena (5/10 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 1/2), sedam skokova i jedne asistencije