Vodeći dvojac poražen u gostima, Neretvanac pregazio Primorca

Ivan Šola • ponedjeljak, 16.04.2018.

Odigrano je 24. kolo 3. HNL Jug u kojem se dogodilo par iznenađujućih rezultata. Vodeći dvojac na tablici Croatia i Primorac iz Biograda doživjeli su gostujuće poraze u Ivanbegovini i Dubrovniku. Kiks vodećeg dvojca najbolje su iskoristili nogometaši Splita koji su uvjerljivom pobjedom kod Vala došli na treće mjesto. Momčad Primorca iz Stobreča doživjela je težak poraz na gostovanju u Neretvancu, dok je derbi kola između Uranije i Zadra završio bez pobjednika. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti veliku pobjedu Zagore protiv Imotskog, te domaću pobjedu Jadrana protiv BŠK Zmaja.

Za najuvjerljiviju pobjedu u kolu pobrinuli su se nogometaši Neretvanca koji su na domaćem terenu s visokih 7:1 porazili Primorac iz Stobreča. Briljirao je domaći napadač Stanislav Vasilj koji je postigao čak četiri pogotka na utakmici, dok je dvostruki strijelac bio Ante Mihaljević, a u listu strijelaca upisao se još i Luka Juričić. Jedini pogodak za goste postigao je Domagoj Omrčen. Domaći su tako pobjegli iz zone ispadanja, dok Primorac mirno plovi prvenstvom, sigurni su u sredini tablice.

Do 12. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Splita koji su na gostovanju kod posljednjeplasiranog Vala slavili s visokih 5:1. Gosti su stigli u vodstvo već u trećoj minuti kada je Juan Manuel Varea precizno pogodio domaću mrežu. Do kraja poluvremena Stjepan Salapić i Dario Barada povisili su prednost Splita na 0:3 i tako riješili pitanje pobjednika. U nastavku domaćini su u 55. minuti zgoditkom Mislava Peze smanjili na 1:3. Da bi do kraja utakmice gosti golovima Krešimira Keleza i Marina Bakića postavili konačan rezultat utakmice 1:5.

Nogometaši Kamena nastavljaju s odličnim partijama ovo proljeće, nakon što su u prošlom kolu šokirali Split, identično su napravili u ovom kolu protiv vodeće momčadi prvenstva Croatije iz Zmijavaca. Epitet igrača utakmice pripao je domaćem veznjaku Branimiru Kujundžiću koji je s dva zgoditka u drugom poluvremenu postavio konačan rezultat utakmice 2:0. Kamen je s ova tri boda pobjegao iz zone ispadanja, dok je Croatia upisala tek četvrti poraz, ali su i dalje zadržali pet bodova prednosti pred konkurencijom.

Iznenađenje kola dogodilo se u Dubrovniku gdje je domaći GOŠK neočekivano savladao Primorca iz Biograda. Mreže su mirovale sve do 56. minute kada je Ante Ivanišević doveo domaću momčad u vodstvo 1:0. U 62. minuti utakmice gosti su ostali s igračem manje kada je drugi žuti karton zaradio Marko Colić. U 69. minuti utakmice gosti dolaze do izjednačenja lijepim zgoditkom Ivana Paponje. Brojčani višak se itekako osjetio, pa je tako u 78. minuti Ivo Caput donio novu prednost domaćoj momčadi 2:1. Do kraja utakmice golova više nije bilo, a gosti su ostali s još jednim igračem manje kada je žute kartone upario Josip Majić.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Hrvacama gdje su istoimeni domaćin i Junak iz Sinja miroljubljivo podijelili bodove. Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod između ove dvije momčadi. Igrala se 27. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Leo Andrić. Bolja igra domaćih okrunjena je u 58. minuti kada je konačan rezultat utakmice 1:1 postavio Ante Vučković.

Nogometaši Jadrana iz Ploča prekinuli su crni niz od četiri utakmice bez pobjede savladavši na domaćem terenu s minimalnih 1:0 Zmaja s Korčule. U ne pretjerano zanimljivoj utakmici domaći nogometaši su tijekom svih 90.minuta bili bolji protivnik, te su zasluženo upisali 11. prvenstvenu pobjedu. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u šestoj minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Ivan Raič.

Do sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zagore iz Unešića koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 porazili Imotski. Igrala se 20. minuta utakmice kada je glavni sudac Ante Žilić dosudio kazneni udarac za Zagoru, a siguran realizator za 1:0 bio je Krešimir Slugan. Do kraja utakmice obje su momčadi imale nekoliko prilika, ali se mreže više nisu tresle. Šanse gostiju u pozitivan rezultat smanjio je Ivan Renić koji je u 73. minuti zaradio drugi žuti karton, i tako zaradio put u svlačionicu.

Derbi kola odigran je u Baškoj Vodi gdje su domaća Urania i Zadar u vrlo zanimljivoj utakmici podijelili bodove. Domaćini su stigli u vodstvo u 15.minuti kada je Josip Tomas precizno poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. Na početku drugog dijela gosti se vraćaju u egal, igrala se 49. minuta kada je Matteo Pranić iskoristio kiks domaće obrane i zatresao mrežu za 1:1. Samo četiri minute kasnije Urania je opet povela zahvaljujući Valentinu Tomašu. Bolja igra gostiju okrunjena je u 86. minuti kada je konačan rezultat utakmice 2:2 postavio Antonio Repić.