Branimir Korać • srijeda, 18.04.2018.

Prvi polufinalni dvoboj DFB Pokala ponudio je pravi spektakl. Bayern je gostovao u Leverkusenu kod Bayera i visoko slavio u dvoboju u kojem su pogoci i prilike prštali na sve strane...

Komplimentirao je Jupp Heynckes Apotekarima prije polufinalnog dvoboja, govorio kako im nedostaje samo malo više konstante i da bi se borili za naslov prvaka, a tamo ih vidi već sljedeće sezone. Ako je tako, onda je ta nešto lošija predstava upravo bila na rasporedu ovog utorka.

Bayern je odigrao maestralno, vrlo ubojito, odlično je koristio prilike i potpuno je razbio domaćina. Na kraju je slavio sa 6:2 i prošao u finale DFB Pokala gdje će igrati protiv Kovačevog Eintrachta ili Pjacinog Schalkea.

Već sam početak usmjerio je dvoboj potpuno na stranu Bayerna. U prvih deset minuta gosti su postigli dva pogotka, a Bayern nije momčad protiv koje je jednostavno vratiti se u utakmicu.

Već u trećoj minuti Bavarci su stigli do vodstva golom Roberta Lewandowskog koji je malo skrenuo loptu nakon udarca Javija Martineza kojem ipak idu sve zasluge za ovaj pogodak.

Embed from Getty Images

U devetoj minuti već je 2:0. Ponovno Lewandowski, ovaj put "konkretniji" pogodak, Ribery mu je odlično ubacio, a Poljak je iz prve s druge vratnice pogodio suprotni kut.

Bayer je vrlo brzo odgovorio i uspio smanjiti na 2:1 te vratiti zanimljivost u dvoboj. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, nastala je gužva i dosta kaosa u gostujućem kaznenom prostoru, a sve prekida Lars Bender koji glavom šalje loptu u mrežu.

Tri pogotka za 15 minuta, a nakon toga nastalo je malo zatišje do početka drugog dijela. U drugih 45 minuta postignuto je još pet pogodaka, a tu je stradao Bayer.

Krenulo je pogotkom Thomasa Müllera u 52. minuti, zatim je zabio i Thiago Alcantara da bi Müller novim golom povisio na 5:1.

Do kraja susreta još po jedan gol na svakoj strani, prvo je zabio Leon Bailey za domaćina, a onda je Müller upotpunio hat-trick za konačnih 6:2.

Sjajan nastup Bavaraca koji su na korak do dvostruke krune, a učinit će sve da se dočepaju i trostruke.