Đoković ipak prejak za upornog Ćorića

Sportnet • srijeda, 18.04.2018.

Nakon što je u prvom kolu svladao Francuza Juliana Benneteaua, hrvatski tenisač Borna Ćorić u drugom kolu nažalost poražen je od Novaka Đokovića...

AUTOR: Jan Šneler

Odlična serija Borne Ćorića nije se nastavila na ATP Mastersu u Monte Carlu. Od hrvatskog tenisača i trenutno 39. igrača na svijetu bolji je s 2:0 u setovima bio 13. tenisač na svijetu Novak Đoković. Iako Đoković više nije na razini kao prije nekoliko godina, iskustvo srpskog tenisača ipak je bilo presudno.

U prvom setu tenisači su krenuli vrlo nervozno. Prva dva gema trajala su poprilično dugo te su i Ćorić i Đoković imali po jednu break šansu na suparnikov servis. Nažalost, u četvrtom gemu, Đoković je uspio oduzeti servis hrvatskom tenisaču. Ipak, upornost i izdržljivost koji prate Ćorića ove sezone isplatili su se u sedmom gemu.

Došao je hrvatski tenisač do 0:40 i tri break lopte. Prvu je Đoković spasio, no Ćorić uspijeva oduzeti servis i gem poslije izjednačiti na 4:4. Prilika za ponovni break i prednost u setu došla je u 11. gemu. Ćorić dolazi do 15:40 i velike dvije break lopte, gotovo pa set lopte. Nažalost, hrvatski tenisač nije uspio i set je otišao u tie-break.

U 13. igru puno bolje ušao je Đoković koji je odmah napravio mini break i vrlo brzo poveo sa 4:1. Kod šestog poena, ponovno Đoković oduzima servis Ćoriću i prilično lagano sa 7:2 osvaja tie-break.

Nakon dobrog otpora u prvom setu, Ćorić nažalost jako loše ulazi u drugi set. Već u prvom gemu Đoković oduzima servis hrvatskom tenisaču i dobiva golemu psihološku prednost. Ipak, Ćorić se vraća i iskorištava break loptu na Đokovićev servis te izjednačuje. Nažalost, taj povratak ga nije dovoljno očvrsnuo jer Đoković u trećem gemu radi rebreak.

Činilo se da je sve riješeno, pogotovo kada je Đoković imao vodstvo od 5:4 i 40:0 na svom servisu. No Ćorić se nije predao. Prvo je okrenuo 40:0 u break loptu, koju doduše nije iskoristio. Nakon toga Đoković ne uspijeva iskoristiti četiri meč lopte, a Ćorić dolazi do breaka.

Nevjerojatan preokret izveo je hrvatski tenisač i činilo se postoji šansa da meč ode u barem još jedan neizvjesni tie-break. Ipak, ponovno se dogodio scenarij s početka seta. Ćorić osvaja poen za 15:0 i nakon toga staje. Đoković osvaja četiri u nizu poena i ponovno mu oduzima servis. Đoković je jednom pogriješio, no drugi puta na to se računati nije moglo te je rutinski sa 7:5 slavio.

Iako je poražen, Ćorić je pružio dobar otpor i da je bilo više sreće i koncentracije na kraju prvog seta, vjerojatno bi i meč drugačije izgledao. Prilika koju je dobio i zaslužio na kraju drugog seta trebala mu je dati zamah za daljnju borbu, no nažalost nedostatak iskustva u tim trenucima bio je presudan. Đoković će pobjedom u drugom kolu igrati protiv Dominica Thiema u osmini finala turnira u Monte Carlu.