Real Sociedad 3:0 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Branimir Korać • četvrtak, 19.04.2018.

U susretu 33. kola La Lige Real Sociedad je visoko slavio protiv madridskog Atletica čime je Barcelona ostala na 12 bodova prednosti, a Real Madrid na tri boda zaostatka za gradskim rivalom...

Nakon što je Barcelona kiksala u gostima kod Celte i odigrala samo 1:1, a Real Madrid kod kuće također tek 1:1 kod Athletic Bilbaa, madridski Atletico mogao je s tri boda u San Sebastianu napraviti dobar posao i iskoristiti te neočekivane rezultate. Međutim dogodilo se ono najgore za Simeoneovu momčad, glatko je poražena i tako ostala bez bodova.

Barcelona je tako zadržala 12 bodova prednosti, a Real se približio na samo tri boda zaostatka, a sve je moglo biti potpuno drugačije da je Atletico bolje reagirao na ovom gostovanju. Da stvar bude pogubnija po Atletico, Real Sociedad potpuno opušteno je ušao u dvoboj bez nekakvog velikog motiva vezanog uz konačan plasman.

Sredinom prvog poluvremena Real Sociedad stigao je do vodstva nakon vrlo loše reakcije obrane Atletica. Adnan Januzaj prošao je desnom stranom i ubacio u sredinu gdje su gostujući braniči zaboravili na Williana Josea, a on neobranjivo od vratnice šalje loptu u mrežu.

Embed from Getty Images

I u nastavku susreta domaćin je izgledao opasnije, imao još nekoliko izglednih prilika dok se Atletico mučio uopće zaprijetiti Baskima. Jednu od rijetkih prilika nije realizirao Šime Vrsaljko čiji je udarac otišao pokraj vratnice, a u 80. minuti domaćin je došao do drugog pogotka. Još jednom je obrana gostiju ispala iz igre, Juanmi došao sam pred Jana Oblaka te ga rutinski prebacio.

Tu je Atletico potpuno pao i u završnici primio još jedan pogodak. Bila je to odlična akcija domaćina preko cijelog terena, a okončao ju je Juanmi koji je glavom prebacio loptu u suprotni kut i postavio konačnih 3:0.

Šime Vrsaljko kod gostiju odradio je svih 90 minuta.