Sjajni Kruno Simon predvodio Efes do pobjede protiv Buvinog Istanbula

Petar Jenjić • subota, 21.04.2018.

Odigrane su tri utakmice 26. kola turske košarkaške lige, a u nama najzanimljivijem susretu Anadolu Efes je na domaćem parketu visoko svladao Istanbul. Prvo ime susreta bio je Kruno Simon koji je predvodio svoju momčad do pobjede, dok je kod gostiju Ivan Buva bio među raspoloženijim igračima...

Petu uzastopnu pobjedu u domaćem prvenstvu, a 19. ukupno u sezoni upisao je Anadolu Efes koji je zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu kod kuće svladao Istanbul rezultatom 86:67. Gosti su s druge strane pali na omjer od deset pobjeda i 16 poraza.

U prvih 20 minuta vidjeli smo čak 13 izmjena u vodstvu, za razliku od nastavka gdje je igrala jedna momčad. Efes je treću četvrtinu dobio s 27:14 i uoči posljednjih deset minuta imao 16 koševa viška (66:50). Do kraja susreta prednost nijednom nije ispustio.

Prvo ime susreta bio je odlični Kruno Simon koji je za 26 i pol minuta ostvario učinak od 22 poena (2/4 za dva, 6/9 za tricu), šest skokova i tri asistencija. Hrvatskom košarkašu pridružio se Bryant Dunston s 14 koševa i pet skokova.

Ivan Buva ponovno je bio među istaknutijim igračima Istanbula, a susret je zaključio sa 17 poena (7/10 za dva, slobodna bacanja 3/4), devet skokova i tri asistencije za 27 i pol minuta na terenu. Najučinkovitiji kod gostiju bio je Eric Buckner s 21 košem i sedam skokova.

U posljednjem susretu dana Pinar Karsiyaka će na domaćem terenu igrati protiv posljednjeplasiranog Ušak Sportifa.

Super ligi, 26. kolo:
Eskišehir - Yesilgiresun 86:75 (Joshua Duncan 25p, 10sk / Rashad James 23p, 5sk)
Gaziantep - Sakarya BB 79:67 (Robert Carter Jr. 22p, 16sk / Can Korkmaz 13p)
Anadolu Efes - Istanbul BB 86:67