Juniorska nogometna Liga prvaka: Barcelona pobjednik pete sezone

Sportnet • utorak, 24.04.2018.

Na stadionu Colovray u Nyonu odigrano je finale pete sezone juniorske nogometne Lige prvaka između Chelseaja i Barcelone. Bio je to dvoboj momčadi koje su osvajale naslov pobjednika. Englezi su tražili treći naslov, a Španjolci drugi.

Barcelona je pobijedila 3:0 i došla do prvog naslova nakon 2014. godine. Nakon prvog poluvremena igrači trenera Francisca Pimiente imali su vodstvo od 1:0. U nastavku Blaugrana je postigla još dva pogotka i riješila pitanje pobjednika u ovom susretu.

U 33. minuti Alejandro Marques doveo je Barcu u vodstvo od 0:1. U 52. minuti Marques je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za povećanje prednosti predstavnika Španjolske na 0:2. Konačnih 0:3 postavio je Abel Ruiz u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Barcelona se izjednačila s Chelseajem po broju naslova, što znači da i jedni i drugi imaju dva osvojena trofeja. Jedini klub koji je, uz Barcelonu i Chelsea, osvojio naslov bio je Red Bull Salzburg prošle sezone.

Finale juniorske nogometne Lige prvaka: Chelsea – Barcelona 0:3 (Alejandro Marques 33, 52, Abel Ruiz 90+2).