Ante Tomić predvodio Barcelonu do pobjede protiv Fuenlabrade i vrlo dobrog Popovića

Petar Jenjić • subota, 28.04.2018.

Odličnu utakmicu odigrao je Ante Tomić koji je predvodio Barcelonu do gostujuće pobjede protiv Fuenlabrade. Hrvatski centar ostvario je double-double učinak protiv momčadi za koju je vrlo dobro odigrao Marko Popović, ali nedovoljno za nešto više od poraza 93:75...

Odličan početak sezone Fuenlabrade polako, ali sigurno mogao bi pasti u zaborav. Danas je ugostila Barcelonu i iako pobjeda katalonske momčadi 93:75 nije iznenađenje, domaćin može s pravom biti zabrinut, s obzirom na to da mu je ovo 15. poraz sezone, a ukupno sedmi uzastopni. Posljednju pobjedu Fuenlabrada je ostvarila u gostima kod Unicaje 18. ožujka.

S druge strane Barcelona igra solidno od promjene trenera, a ovo joj je bila peta pobjeda u posljednjih šest kola. S obzirom na raspored do kraja regularnog dijela sezone teško će uspjeti skočiti iznad trećeg mjesta.

Prvih 20 minuta večerašnje utakmice bilo je prilično izjednačeno, a domaćin je u nekoliko navrata imao i dvoznamenkastu prednost. Ključnim se pokazala treća četvrtina koju je Barcelona dobila s visokih 28:6 i bez većih problema održavala razliku do isteka vremena.

Odličnu utakmicu u redovima Barcelone odigrao je Ante Tomić koji je susret zaključio s 20 poena (7/11 za dva, slobodna bacanja 6/8), deset skokova i dvije asistencije za nešto manje od 29 minuta provedenih na terenu. Po 14 koševa dodali su Pierre Oriola (šest skokova) i Petteri Koponen.

Najbolji je kod domaćina bio Rolands Smits s 22 poena i šest skokova, a priključio mu se Marko Popović koji je dodao 17 koševa (1/4 za dva, 5/12 za tricu) i dvije asistencije za 28 minuta na terenu.