Branimir Korać • nedjelja, 06.05.2018.

Nedjelja donosi većinu dvoboja 36. kola francuskog prvenstva, a Caen je tražio nove bodove u borbi za opstanak, protivnik mu je bio Monaco. Ivan Santini dao je domaćim navijačima razloga za zadovoljstvo krasnim pogotkom kojim je vratio Caen u utakmicu te poravnao na 1:1, ali na kraju je Monaco ipak slavio 2:1 golom u sudačkoj nadoknadi. Angers je u gostima svladao Metz s 2:1, a izjednačujući pogodak za goste postigao je Mateo Pavlović...

Monaco nastavlja borbu za drugo mjesto i izravan ulazak u Ligu prvaka, a Caen pak pokušava i matematički osigurati opstanak u ligi. U 36. kolu momčad iz Monte Carla ipak je slavila u Normandiji s 2:1 i tako učvrstila treću poziciju te ostala na bod zaostatka za drugoplasiranim Lyonom.

U Caenu se do posljednjih sekundi vodila velika borba, a na kraju je Monaco ipak uhvatio sva tri boda golom u sudačkoj nadoknadi.

Junak gostiju bio je 18-godišnji veznjak koji je već sada skrenuo pozornost velikih klubova, Moussa Sylla, zabivši oba pogotka za goste. Prvo je u 12. minuti zabio za vodstvo, a onda u 91. minuti za konačnih 2:1. U obje situacije našao se na pravom mjestu nakon odbijenih lopti.

Za potez utakmice zaslužan je Ivan Santini koji je u 40. minuti krasnim udarcem svladao Danijela Subašića i vratio Caen u utakmicu. Subašić i Santini odigrali su cijelu utakmicu.

Angers je osigurao opstanak u ligi gostujućom pobjedom 2:1 protiv Metza koji seli u Ligue 2. Metz je pobjedom u ovom susretu zadržavao neke šanse za doigravanje za opstanak, no poraz ga je i matematički eliminirao.

Gosti su do pobjede došli golovima u sudačkoj nadoknadi. Metz je vodio od 20. minute pogotkom Molleta, no Angers se nije predavao i u 91. minuti preko Matea Pavlović poslije velike gužve dolazi do 1:1.

Za potpuni šok za domaćina pobrinuo se Tait koji je u 93. minuti donio potpuni preokret i osigurao sva tri boda Angersu. Pavlović je bio na travnjaku cijeli susret.

Lyon je u ranijem terminu visoko s 3:0 svladao Troyes i tako ga ostavio u opasnoj zoni. Sami Lavovi tako su učvrstili drugu poziciju, a pogotke su postigli Bertrand Traore dva i jedan Maxime Cornet.