Vrlo dobar Suton u pobjedi Estudiantesa, Popović dvoznamenkast u porazu Fuenlabrade

Petar Jenjić • nedjelja, 06.05.2018.

Odigrano je i preostalih šest utakmica 31. kola španjolske ACB lige. Real Madrid nastavio je s velikim nizom pobjeda, dok je novi poraz upisala Popovićeva Fuenlabrada. Goran Suton odigrao je vrlo dobru utakmicu u pobjedi svog Estudiantesa...

Osmi uzastopni poraz i nastavak krize odigrava se u Fuenlabrade koja je danas poražena kod kuće protiv Valencije rezultatom 76:61. Gostima je ovo bila ukupno 21. pobjeda, a peta u posljednjih šest utakmica.

Domaćin od sredine druge četvrtine nije bio u vodstvu, ali je držao priključak sve do završnice treće dionice koju je zaključio s deset koševa minusa (56:46). Međutim, u posljednjih deset minuta nijednom se nije uspio spustiti ispod dvoznamenkastog zaostatka.

Goste je do pobjede predvodio Erick Green s 13 poena, dok je Bojan Dubljević dodao 12 koševa. Ivan Buva u svom prvom nastupu za Valenciju odigrao je pet minuta bez poena uz jedan promašaj iz igre.

Christian Eyenga s 12 poena predvodio je Fuenlabradu, Marko Popović dodao je 11 koševa (1/1 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 0/2) i dvije asistencije za 21 i pol minutu provedenu na parketu.

Impresivni Real Madrid došao je do nove pobjede, ukupno 28. u sezoni, na domaćem terenu svladavši Gipuzkou rezultatom 87:75. Domaćin uz to ima tek tri poraza. S druge strane Gipuzkoa je tako upisala 19. poraz sezone, a treći uzastopni.

Gosti su puno bolje krenuli u samu utakmicu, a nakon prvih deset minuta imali su deset poena viška (22:12). Međutim, već u drugoj četvrtini Real dolazi do preokreta, do kraja poluvremena radi seriju 31:11. Prednost domaće momčadi rasla je i u nastavku susreta, a Kraljevski klub uoči posljednjih deset minuta imao je 21 poen viška (74:53). Gipuzkoa je do kraja uspjela tek ublažiti poraz.

Walter Tavares s 19 poena bio je najučinkovitiji u pobjedničkim redovima, a priključio mu se Sergio Llull s 18 koševa. Gipuzkou je predvodio Kenny Chery s 20 koševa, Daniel Clark dodao je 15 poena i osam skokova.

15. pobjedu sezone upisali su košarkaši Estudiantesa koji su kod kuće bilo bolji od Tenerifa sa 97:92. S druge strane gosti su pali na omjer 16-15. Domaćin je gotovo svih 40 minuta vodio, iako su Tenerifi često bili vrlo blizu. Četiri minute prije kraja Estudiantes je imao 11 poena viška (93:82), a gosti su do kraja uspjeli tek ublažiti poraz.

Do pobjede ga je predvodio Sylven Landesberg s 18 poena, a vrlo dobru utakmicu odradio je i Goran Suton koji je za 22 minute ostvario učinak od 14 koševa (3/5 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 2/3), pet skokova i jedne asistencije.

Najbolji je u gostujućim redovima bio Mateusz Ponitka s 18 poena i sedam skokova.