Prva HNL juniora: Borba za naslov prvaka i ostanak u društvu najboljih neizvjesna do samog kraja

Sportnet • ponedjeljak, 07.05.2018.

Odigrani su dvoboji 20. kola Prve HNL juniora. U šest odigranih susreta postignuto je 11 pogodaka, od toga 1,8 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Hrvatskog dragovoljca i Istre 1961 protiv Intera odnosno Rudeša kod kuće te remije na utakmicama Lokomotiva – Cibalia i Rijeka – Hajduk...

Hrvatski dragovoljac je na igralištu Stjepan Spajić pobijedio Inter 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Pedro Augusto Correa Amorim u 85. minuti, čime su Zaprešićani prekinuli niz od pet uzastopnih pobjeda.

Lokomotiva i Cibalia na Kajzerici su odigrali solidan susret. Već u trećoj minuti Ivan Skansi doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Konačnih 1:1 postavio je Dominik Dogan u 53. minuti. Vinkovčani su tako u trećoj uzastopnoj utakmici ostali neporaženi.

Rijeka i Hajduk su na Rujevici odigrali bez pogodaka i podijelili bodove. Riječani mogu biti zadovoljni jer su u dvije ovosezonske prvenstvene utakmice protiv Splićana upisali pobjedu i remi te osvojili četiri boda.

Istra 1961 je na stadionu Tivoli pobijedila Rudeš 4:0 i tako prekinula niz od osam uzastopnih poraza.. Dva pogotka postigao je Nikolas Blašković, a jedan pogodak postigli su Filip Rosić i Saša Urošević.