Petarda Zagreba u Pazinu, pola lige se bori za ostanak

Ivan Šola • ponedjeljak, 07.05.2018.

Odigrano je 27. kolo Treće HNL Zapad u kojem je najviše profitirala Opatija koja je domaćom pobjedom protiv Maksimira iskoristila kiks Vinogradara i tako pobjegla glavnom konkurentu na +3. Ljepotica kola odigrana je između Dubrave i Haška koji su podijelili bodove odigravši 4:4, dok su nogometaši Zagreba s visokih 5:2 porazili Pazinku na njihovom terenu. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljivu gostujuću pobjedu Vrbovca, te isto tako uvjerljiv nastup Zagorca na domaćem terenu protiv Segeste. Veliku pobjedu u borbi za ostanak ostvarili su nogometaši Vrapča koji su u Poreču iznenadili domaći Jadran.

Nogometaši Vrapča ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobjedu, ovoga puta u gostima su iznenadili Jadrana iz Poreča savladavši ih 2:1. Mreže su mirovale sve do 22. minute kada je Nikica Brujić glavom prevario domaćeg vratara i poslao loptu u mrežu za 0:1. Do kraja poluvremena gosti su udvostručili prednost zahvaljujući Marku Radanoviću koji je također glavom zatresao mrežu za 0:2. Igrala se 56. minuta kada je glavni sudac Ivan Antunović opravdano dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:2 bio je Marko Kepčija. Do kraja susreta domaća je momčad imala nekoliko izglednih prilika za postizanje zgoditka, ali su gosti uspješno sačuvali mrežu.

Do 11. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zagreba koji su na gostovanju u Pazinu savladali Pazinku s visokih 5:2. Domaćini su poveli već u trećoj minuti kada je Patrick Rabar zatresao mrežu iz kaznenog udarca. Do kraja poluvremena gosti se vraćaju u utakmicu kada Matko Budan koristi kiks domaće obrane i šalje loptu u mrežu za 1:1. U nastavku utakmice na scenu je stupio najbolji igrač gostiju Filip Matijašević koji je postigao čak četiri zgoditka, i tako riješio svako pitanje pobjednika. Na samom kraju susreta i domaćini su postigli još jedan pogodak, konačan rezultat utakmice 2:5 postavio je Igor Lepinjica u 90. minuti.

Nogometaši Zagorca iz Krapine očekivano su stigli do 13. prvenstvene pobjede savladavši na domaćem terenu posljednjeplasiranu Segestu 3:0. Mreže su mirovale sve do 19. minute kada je Filip Hanžić doveo domaću momčad u vodstvo. U nastavku susreta najbolji napadač Zagorca Matija Smrekar postiže dva zgoditka za konačan rezultat utakmice 3:0. Do kraja susreta domaćini su imali još nekoliko izglednih prilika za povećanje prednosti, ali nedostajalo je preciznosti u završnici akcija.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Trnja koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 savladali Dugo Selo. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 52. minuti kada je glavni sudac Miran Maržić dosudio kazneni udarac za Trnje, a siguran realizator za 1:0 bio je Hrvoje Cindrić.

Ljepotica kola odigrana je u Zagrebu gdje su u kvartovskom derbiju Dubrava i Hašk podijelili bodove odigravši 4:4. Igrala se peta minuta utakmice kada je Marin Mudražija doveo domaću momčad u vodstvo. Ipak do kraja poluvremena gostujući sastav zahvaljujući dvostrukom strijelcu Vidu Krajačiću u potpunosti preokreće rezultat u svoju korist. Domaćini u 55. minuti stižu do poravnanja kada svoj drugi pogodak postiže Marin Mudražija, a samo dvije minute kasnije Muhamed Alghoul dovodi Dubravu u novo vodstvo 3:2. Igrala se 61. minuta utakmice kada David Kos šalje loptu u domaću mrežu za 3:3. Uzbuđenja su čekala do samog kraja kada Tomislav Brlečić dovodi goste u prednost 3:4. Kada se očekivalo da je tu kraj, i da će gosti uzeti sva tri boda, tek što je ušao u igru Borna Marton koristi kiks obrane Haška i trese mrežu za konačan rezultat utakmice 4:4.

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je između Krka i Vinogradara koji su u derbiju kola miroljubljivo podijelili bodove. U vrlo izjednačenoj utakmici, gdje nije bilo previše prigoda, podjela bodova je najrealniji ishod ova dva ravnopravna suparnika.

Do 13.prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Vrbovca koji na gostovanju u Španskom lakše od očekivanog upisali nova tri boda. Gosti su stigli u vodstvo već u trećoj minuti kada je Mario Ćosić iskoristio neopreznost domaće obrane i zatresao mrežu za 0:1. Do kraja poluvremena gosti su udvostručili prednost zahvaljujući Josipu Sliškoviću. Pitanje pobjednika riješeno je u 53. minuti kada je Matija Dimović povisio vodstvo Vrbovca na 0:3. Do kraja utakmice viđena su još dva zgoditka, prvo je Špansko u 74. minuti preko Ivana Ljubičića smanjilo na 1:3, da bi na samom kraju svoj drugi pogodak postigao Matija Dimović za konačan rezultat utakmice 1:4.

Nogometaši Kurilovca sretno su došli do 14. prvenstvene pobjede savladavši na gostovanju u Labinu domaći Rudar s minimalnih 1:0. Igrala se četvrta minuta utakmice kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Ivan Horvat. Do kraja utakmice domaćini su imali nekoliko izglednih prigoda za postizanje zgoditka, ali su se gosti uspješno obranili, i odnijeli sva tri boda.

Lider prvenstva Opatija bez većih je problema upisala 18. prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu vrlo dobru momčad Maksimira. Domaćini su stigli u vodstvo već u četvrtoj minuti kada Sandro Ugrina preciznim udarcem neobranjivo trese gostujuću mrežu za 1:0. Na samom kraju prvog poluvremena glavni sudac Matej Bezelj opravdano pokazuje na bijelu točku za domaćine, a siguran realizator za 2:0 bio je Aleksandar Šolić. Do kraja susreta obje su momčadi imale nekoliko prilika za postizanje zgoditka, ali se mreže više nisu tresle.