Guingamp
Guingamp 3:3 Marseille
Marseille

Branimir Korać • subota, 12.05.2018.

Uoči finala Europske lige protiv madridskog Atletica, Olympique Marseille morao je odraditi prvenstveni dvoboj protiv Guingampa koji je obilovao pogocima i završio je 3:3...

Odličnu utakmicu na otvaranju 37. kola francuskog prvenstva odigrali su Guingamp i Olympique Marseille. Završilo je 3:3, a Marseille na kraju može biti zadovoljan tim rezultatom s obzirom da je gubio 3:2 i imao igrača manje.

Guingampu bodovi iz ovog susreta ništa nisu značili, on je siguran u sredini ljestvice i samo odrađuje posao. S druge strane Marseille je trebao pobjedu u borbi za Ligu prvaka koju još može dohvatiti i preko finala Europske lige.

Počelo je odlično za goste koji su u prvih 15 minuta postigli dva gola i došli do prednosti 2:0. Prvo je Valere Germain zatresao mrežu već u drugoj minuti na asistenciju Floriana Thauvina, a onda je Thauvin u 14. minuti povisio na 2:0.

Embed from Getty Images

Međutim Guingamp je imao spreman odgovor i napravio je preokret. Prvo je u 42. minuti Grenier smanjio na 2:1 nakon što mu se lopta odbila od vratnice poslije udarca Brianda da bi u 52. minuti Grenier opet bio precizan, ovaj put iz kaznenog udarca.

U 66. minuti novi problemi za Marseille. Steve Mandanda skrivio je kazneni udarac i zaradio izravni crveni karton, a Briand zabija za 3:2.

Deset minuta prije kraja Thauvin ipak poravnava na 3:3 i pruža nadu Marseilleu da bi mogao do važna tri boda, ali do kraja se rezultat ipak nije mijenjao.