Dubrava slavila u derbiju kola, Vinogradar zaustavljen u Trnju

Ivan Šola • ponedjeljak, 14.05.2018.

Odigrano je 29. kolo Treće HNL Zapad u kojem je ponovno došlo do smjene na vrhu. Opatija je gostujućom pobjedom u Labinu iskoristila kiks Vinogradara, te tako ponovno zasjela na vodeće mjesto. Derbi kola pripao je nogometašima Dubrave koji su petardom riješili Vrbovec, dok je momčad Maksimira protutnjala na gostovanju u Španskom. Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinula se Pazinka savladavši Dugo Selo na svome terenu 6:1. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljivu pobjedu Krka nad Kurilovcem, dok su Jadran, Zagorec i Zagreb upisali minimalne domaće pobjede.

Do 13. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zagreba koji su zaustavili pobjednički niz Vrapča savladavši ih na domaćem terenu 2:1. Domaća je momčad povela na samom kraju prvog dijela kada je Filip Matijašević neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. Odmah na početku drugog dijela Zagreb je zahvaljujući Niki Tokiću povisio prednost na 2:0. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo uljepšati poraz, igrala se 64. minuta kada je Nikica Brujić postavio konačan rezultat 2:1.

Nogometaši Jadrana iz Poreča prekinuli su niz od šest uzastopnih utakmice bez pobjede savladavši pred domaćim gledateljima posljednjeplasiranu Segestu s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 37. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Marko Kepčija. U nastavku utakmice gosti su ostali s igračem manje kada je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Marko Korečić, i tako dodatno umanjio šanse gostiju u pozitivan rezultat.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinula se Pazinka iz Pazina koja je teniskim rezultatom 6:1 porazila Dugo Selo. Ipak gosti su bili ti koji su prvi stigli u vodstvo, igrala se 14. minuta kada je domaći igrač Nikola Ivetac poslao loptu u vlastitu mrežu za 0:1. Do kraja poluvremena domaćini su u potpunosti okrenuli rezultat u svoju korist. Prvo je u 21. minuti Ivan Batel zatresao mrežu za 1:1, da bi u 44. minuti Loren Maružin doveo Pazinku u vodstvo 2:1. U nastavku utakmice domaća je momčad u potpunosti dominirala, te postigla još četiri zgoditka. Mrežu gostujućeg vratara tresli su Mate Ivetić, Nikola Badrov, a svoj hattrick upotpunio je Loren Maružin za konačan rezultat utakmice 6:1.

Do 14. prvenstvenog slavlja stigli su nogometaši Zagorca iz Krapine koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 pobijedili Hašk. U vrlo zanimljivoj utakmici obje su momčadi imale nekoliko izglednih prilika za postizanje zgoditka, ali se mreža zatresla tek na samom kraju. Igrala se 90. minuta kada je jedini pogodak na utakmici postigao Krunoslav Sedak, i tako donio svojoj momčadi nova tri boda.

Jedina podjela bodova viđena je u Trnju gdje je istoimeni domaćin uspio zaustaviti vodeću momčad prvenstva Vinogradara odigravši s njima 1:1. Igrala se 32. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Marino Slatina, te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. Gosti su u 73. minuti ostali s igračem manje kada je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Igor Prijić. Kada se očekivalo da će domaćini mirno privesti utakmicu kraju, uslijedio je šok. Igrala se 83. minuta kada Admir Mislimi koristi grešku u obrani Trnja, i šalje loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 1:1.

Ljepotica kola odigrana je u Zagrebu gdje je u derbiju kola Dubrava uvjerljivo porazila Vrbovec 5:2. Igrala se 13. minuta utakmice kada je Matej Žugaj doveo domaćine u prednost. Samo sedam minuta kasnije već je 2:0, a loptu u gostujuću mrežu pospremio je Vitomir Filipović. Do kraja poluvremena Dubrava je riješila pitanje pobjednika zahvaljujući dvostrukom strijelcu Nikici Filipoviću. U nastavku susreta domaća se momčad malo opustila, što su gosti iskoristili u 69. minuti kada je Josip Colarić zatresao domaću mrežu za 4:1, a samo par minuta kasnije istu stvar je napravio Filip Pluščec za 4:2. Konačan rezultat utakmice 5:2 postavio je Marin Mudražija u 89. minuti.

Nogometaši Krka prekinuli su crni niz od četiri utakmice bez pobjede savladavši na domaćem terenu Kurilovec 3:1. Zanimljivo je kako su svi golovi na utakmici pali u prvih pola sata, a domaćini su u uraganskih 13 minuta riješili pitanje pobjednika. Igrala se 14. minuta utakmice kada je Josip Buršić doveo domaćine u prednost, a samo četiri minute kasnije Arton Ismaili povisio je vodstvo Krka na 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 27. minuti kada svojim drugim zgoditkom Josip Buršić diže prednost na 3:0. Utješni pogodak za gostujući sastav postigao je Ante Džaja u 29. minuti.

Kvartovski derbi odigran je u Španskom gdje su gostujući nogometaši Maksimira pregazili Špansko savladavši ih 3:0, i tako upisali svoju 13. prvenstvenu pobjedu. U jednosmjernoj utakmici domaćini su izdržali nalete gostiju sve 53 minute kada je Marin Žugaj doveo Maksimir u prednost 0:1. Samo deset minuta kasnije Josip Zec iskoristio je neopreznost domaće obrane i pospremio loptu u mrežu za 0:2. Pitanje pobjednika riješeno je u 87. minuti utakmice kada je konačan rezultat 0:3 postavio Matej Glasnović.

Do 19. prvenstvene pobjede stigla je Opatija koja je na gostovanju u Labinu savladala domaći Rudar 2:1, i tako se ponovno vratila na prvo mjesto. Igrala se 18. minuta utakmice kada je Ivan Kovačević doveo goste u vodstvo 0:1. Opatija je u 35. minuti udvostručila prednost kada je Antonio Pejanović iskoristio poklon domaće obrane i zatresao mrežu za 0:2. Do kraja poluvremena Rudar je zahvaljujući Manuelu Perkoviću smanjio rezultat na 1:2. U nastavku susreta obje su momčadi imale nekoliko prigoda za pogodak, ali se mreže više nisu tresle.