Olympiakos i Panathinaikos lakoćom osigurali polufinale prvenstva

Petar Jenjić • subota, 19.05.2018.

Zaključene su četvrtfinalne utakmice u doigravanju za grčkog prvaka, a sve četiri momčadi uspjele su u dva susreta osigurati prolazak dalje...

Nakon osvajanja FIBA Lige prvaka AEK nije uspio prebaciti formu u domaće prvenstvo i u dva je susreta ispao od PAOK-a. Nakon poraza u gostima rezultatom 78:74, AEK je i u drugom susretu, ovoga puta pred svojim navijačima, ostao malo prekratak, poražen je 93:88. Gotovo svih 40 minuta PAOK je bio u vodstvu, nerijetko i dvoznamenkastom razlikom, a do kraja domaćin je uspio tek ublažiti poraz.

Goste su do pobjede predvodili Vangelis Margaritis s 14 koševa i šest skokova te Phil Goss koji je dodao 13 poena. Najbolji je kod AEK-a bio Mike Green s 19 poena, Delroy James dodao je 13 koševa.

Panathinaikos niti u uzvratu nije imao prevelikih problema protiv Kolossosa upisavši pobjedu 87:69. Nakon izjednačenih prvih 20 minuta, u kojima je imao tek tri koša viška (42:39), Panathinaikos treću četvrtinu dobiva 25:13 i bez većih problema održava razliku do kraja.

Chris Singleton s 14 koševa i pet skokova predvodio je goste do pobjede, Nikos Pappas i Mike James dodali su po 11 poena. Jedini dvoznamenkast kod domaćina bio je Keith Wright s 14 koševa i osam skokova.

Nakon vrlo napete završnice u prvom dvoboju, Olympiakos nije dozvolio iznenađenje u drugom protiv Kymisa, stigavši do pobjede rezultatom 88:67. Gosti su na poluvremenu imali tek tri poena viška (40:37), ali odličnom trećom četvrtinom, koju dobivaju s 23:12, lome utakmicu u svoju korist.

Janis Strelnieks sa 16 poena predvodio je Olympiakos do pobjede, dok je Vangelis Mantzaris dodao 13 koševa i šest skokova. Najbolji je kod domaćina bio Thaddeus McFadden s 15 poena.

Grčko prvenstvo, četvrtfinale:
AEK - PAOK 88:93 (0-2)
Kolossos - Panathinaikos 69:87 (0-2)
G.S. Kymis - Olympiakos 67:88 (0-2)
Lavrio - Prometheus 77:79 (Antwaine Wiggins 25p, 9sk / Mouhammad Faye 19p, 8sk) (0-2)