Iskusni Rus zaustavio Antu Pavića na startu Challengera u Engleskoj

Mihaela Bradovski • utorak, 22.05.2018.

Ante Pavić ovog tjedna nastupao je na Challengera u engleskom Loughboroughu, ali upisao je poraz u dva seta već u prvom kolu. Za manje od 80 minuta svladao ga je Rus Teimuraz Gabašvili...

Ante Pavić kratko se zadržao na turniru u Loughboroughu. U prvom kolu igrao je protiv Teimuraza Gabašvilija, iskusnog Rusa i upisao poraz u dva seta.

Gabašvili je igrač koji ima puno iskustva i s ATP Toura, ranking mu je u posljednjih godinu dana dosta pao i sada nastupa uglavnom na Challengerima. Niti tamo mu posebno ne ide, od kvalifikacija Wimbledona prošle godine upisao je samo jednu pobjedu na Challengerima i nijednu na ATP Touru i to je na Challengeru u Karšiju svladao Amerikanca JC-a Aragonea.

Nakon velikog broja poraza, uspio je svladati Pavića s dva puta po 6:4 za 78 minuta igre.

Gabašvili je pobjedu izborio bez ijednog izgubljenog servisa i samo je na servisu za prvi set bio suočen s jednom break loptom. U ostalim gemovima na svom servisu bio je uvjerljiv i nije imao nikakvih problema.

U drugom kolu igrat će protiv boljeg iz meča između Bradleyja Mousleyja i kvalifikanta Emila Ruusovourija.