Montpellier slavio u francuskom finalu i odnio titulu europskog prvaka

Jan Šneler • nedjelja, 27.05.2018.

U finalnoj utakmici ovosezonske rukometne Lige prvaka, Montpellier je bio bolji od ligaških kolega iz Nantesa te tako došao do drugog naslova prvaka Europe u svojoj povijesti...

Iako je teško govoriti o favoritima u finalnim susretima, prije same utakmice favorit za naslov bio je Montpellier koji je to potvrdio i u samom susretu. To je ujedno i drugi naslov prvaka Europe za ovaj klub s juga Francuske. Prvi put naslov su osvojili 2003. godine, a ono što je dodatno zanimljivo je činjenica da je i tada u momčadi Montpelliera bio Michael Guigou.

Finale je krenulo odlično. Obje momčadi furiozno su krenuli, igrajući izrazito brz i dinamičan rukomet. Često je to djelovalo na rukometnu inačicu run'n'guna, ali je bilo lijepo za gledati s koliko snage i energije jedni i drugi igraju. Izrazito raspoloženi na početku su bili i vratari Vincent Gerard i Cyril Dumoulin.

Montpellier je prvi došao do ozbiljnije prednosti kada je u 16. minuti nakon obrane Gerarda, Ludovic Fabregas zabio za 7:10. Montpellier je izgledao bolje i razigranije i da Kiril Lazarov nije spojio dva pogotka za Nantes, vjerojatno bi se Montpellier još više odvojio. Na poluvremenu je Montpellier vodio sa 16:13.

Zbog ozljede u prvom dijelu igru je morao napustiti Romain Lagarde te je svoje minute dobio Espen Lie Hansen. Hansen nije mogao bolje otvoriti drugo poluvrijeme. S tri pogotka u nizu, već do 34. minute doveo je Nantes u egal.

Kada je Lazarov promašio sedmerac u 40. minuti, a Vid Kavtičnik tri minute kasnije donio Montpellieru ponovno vodstvo od tri razlike, činilo se da Nantes neće imati snage za još jedan povratak. Ipak, do samoga kraja nisu se predavali. U 50. minuti, Dumoulin je odlično obranio kontru te je Lazarov vratio na samo -1, da bi minutu kasnije Eduardo Gurbindo postavio 24:24.

Posljednju priliku dobio je Nantes, no ponovno je nije iskoristio. Slabo su odradili narednih par minuta, dopustili Montpellieru da ponovno dođe na tri razlike i priča je bila završena. Do kraja susreta, potpuno demoralizirani Nantes je potpuno potonuo pa je Montpellier, postigavši nekoliko laganih pogodaka, postavio konačnih 26:32.

Kod novih prvaka Europe, najbolji su bili Fabregas i Diego Simonet koji su postigli po šest pogodaka. Sjajan je bio i vratar Gerard koji je na kraju upisao solidnih 12 obrana. Što se tiče Nantesa, najefikasniji je bio Lazarov sa šest pogodaka, dok je Gurbindo dodao pet. Jerko Matulić proveo je cijelu utakmicu na klupi Nantesa.

Najbolji branič: Luka Karabatić (PSG)
Najbolji mladi igrač: Romain Lagarde (Nantes)
Najbolji trener: Patrice Canayer (Montpellier)

• tomahawk9228.05.2018. u 22:26
    znači najava još jedne dugogodišnje francuske dominacije na reprezentativnom planu. gobac prije 2-3 godine najavljuje da će zagreb dominirat europom, a od tih igrača stepančić dobio hemeroide u psg, obranović u chamberiju, mandalinić tu i tamo igra u fuchseu, a francuzi šute i rade i vide se... [više na forumu]