Osječani poraženi u Čakovcu, BSK osigurao Drugu HNL

Ivan Šola • ponedjeljak, 28.05.2018.

Odigrano je 28. kolo Treće HNL Istok u kojem je najveću pozornost privukla utakmica u Čakovcu gdje su nogometaši Međimurja u derbiju kola porazili Osijek 2:1. Igrači BSK-a domaćom su pobjedom protiv Belišća osigurali 2.HNL, dok su nogometaši Slavonije osvojili velika tri boda protiv Čepina u borbi za ostankom u ligi. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti domaće pobjede Marsonije, Bedema i Oriolika, dok su se za jedino gostujuće slavlje pobrinuli igrači Koprivnice u Bjelovaru. Jedina podjela bodova viđena je u Pleternici gdje su Slavija i Vukovar miroljubivo odigrali utakmicu bez pobjednika.

Ljepotica kola odigrana je u Slavonskom Brodu gdje su igrači domaće Marsonije čudesnim preokretom ostvarili 14. prvenstvenu pobjedu savladavši Mladost iz Ždralova 3:2. Igrala se peta minuta utakmice kada su domaćini iz prekida zahvaljujući Anti Gudelju stigli u vodstvo 1:0. Do kraja poluvremena gosti su stigli do potpunog preokreta zahvaljujući Tomislavu Pleiću koji koristi pogreške domaće obrane i postiže dva pogotka za vodstvo Mladosti 2:1. Na nova uzbuđenja čekala se 82. minuta kada su gosti ostali s igračem manje, zbog drugog žutog kartona Boška Kosanovića, a u istoj akciji dosuđen je kazneni udarac za domaćine kojeg je promašio Almedin Bundavica. Isti se igrač iskupio u 88. minuti i zatresao gostujuću mrežu za 2:2. Kada se očekivao sučev zvižduk za kraj utakmice, u posljednjem domaćem napadu Marko Čanić šalje loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 3:2.

Podjela bodova viđena je u Pleternici gdje su u vrlo zanimljivoj utakmici domaća Slavija i Vukovar remizirali odigravši 2:2. Gosti su poveli u 20. minuti kada je Cho Minse najbolje reagirao pred domaćim vratarom i poslao loptu u mrežu za 0:1. Samo pet minuta kasnije domaća je momčad stigla do izjednačenja kada je Hrvoje Ančurovski neobranjivo zatresao mrežu za 1:1. Igrala se 52. minuta utakmice kada je Marko Šubara doveo domaću momčad u vodstvo, a samo sedam minuta kasnije konačan rezultat utakmice 2:2 postavio je Filip Cerovski.

Nogometaši Bedema prekinuli su crni niz od šest utakmica bez pobjede savladavši na domaćem terenu Varteks 3:2. Domaća je momčad stigla u vodstvo već u 11. minuti kada je Goran Borko neobranjivo poslao loptu u mrežu za 1:0. Na povećanje prednosti čekala se 25. minuta kada je Ivan Validžić zabio 2:0. Do kraja poluvremena viđena su još dva zgoditka, prvo je u 43. minuti Ivan Božić povisio prednost Bedema na 3:0, a samo minutu kasnije Ivan Novoselec smanjio je na 3:1. U nastavku susreta domaćini su mirno priveli utakmicu kraju, jedino je u 89. minuti Tihomir Šoštarić ublažio poraz Varteksa za konačnih 3:2.

Do 16. prvenstvene pobjede stigli su igrači BSK-a iz Bijelog Brda koji su na domaćem terenu s uvjerljivih 3:0 porazili Belišće, i tako matematički osigurali Drugu HNL. Mreže su mirovale sve do 35. minute kada je Bruno Brlić doveo domaćine u vodstvo. U nastavku susreta obje su momčadi imale nekoliko prigoda za postizanje zgoditaka, ali uzbuđenja su pričekala do samog kraja. Pitanje pobjednika riješeno je u 85. minuti kada je Josip Eling povisio na 2:0, a u sudačkoj nadoknadi konačan rezultat 3:0 postavio je Nebojša Popović.

Derbi kola odigran je u Čakovcu gdje su igrači domaćeg Međimurja porazili vodeću momčad prvenstva Osijek II 2:1. Domaća je momčad već u trećoj minuti ostala s igračem manje kada je izravan crveni karton zaradio Ivan Ptiček. Na samom kraju poluvremena glavni sudac utakmice Marijo Petrović dosudio je kazneni udarac za domaćine, te usput pokazao izravan crveni karton gostujućem igraču Nikoli Šalinoviću. Siguran realizator s bijele točke bio je Ivan Režić za 1:0. Igrala se 66. minuta utakmice kada je domaći igrač Nino Patafta zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. S igračem manje Međimurje je u 80. minuti udvostručilo prednost zahvaljujući Mariju Munivrani. Samo minutu kasnije gosti su smanjili rezultat kada je Nicholas Lohinski prevario domaćeg vratara za 2:1. Do kraja susreta obje su momčadi imale šanse za postizanje zgoditka, ali se mreže više nisu tresle.

Igrači Slavonije iz Požege stigli su do velike pobjede savladavši na domaćem terenu Čepin 3:1, te se tako primakli korak bliže ostanku u trećeligaškom društvu. Gledatelji se nisu ni smjestili na tribine, a domaća je momčad stigla u vodstvo kada je Ivan Smojvir iskoristio kiks gostujuće obrane. Mreže su mirovale do 57. minute kada je Matias Šulc udvostručio prednost Slavonije na 2:0. Igrala se 64. minuta kada je Luka Agatić vratio neizvjesnost u utakmicu zgoditkom za 2:1. Pitanje pobjednika riješeno je u 84. minuti kada je Valentino Podobnik sigurno realizirao kazneni udarac za konačan rezultat 3:1.

Do osme prvenstvene pobjede stigli su igrači Oriolika koji su na domaćem terenu s uvjerljivih 3:0 porazili Croatiju iz Đakova. Domaća je momčad povela u 16. minuti kada je Stjepan Stubičan iz slobodnog udarca neobranjivo poslao loptu u mrežu za 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je u zadnjoj dionici utakmice kada je domaći napadač Dominik Milinković dva puta zatresao mrežu gostujućeg čuvara Stjepana Begovića za konačan rezultat 3:0.

Za jedino gostujuće slavlje pobrinula se Koprivnica koja je na gostovanju u Bjelovara iznenadila istoimenog domaćina savladavši ga 2:1. Igrala se 41. minuta utakmice kada je Luka Barešić iskoristio kiks u gostujućoj obrani i zatresao mrežu za vodstvo Bjelovara 1:0. Na samom kraju poluvremena gosti stižu do izjednačenja zahvaljujući Antunu Šokecu. U nastavku susreta bolja igra gostiju nagrađena je u 60. minuti kada je konačan rezultat utakmice 1:2 postavio Kruno Jambrušić.