SP 2018., skupina C, 2. kolo, 21.06.2018, 17:00 h, Jekaterinburg, Jekaterinburg Arena
Suci: Mohammed Abdulla Mohammed (UAE), Mohamed Alhammadi (UAE), Hasan Almahri (UAE)
Francuska
Francuska
Kylian Mbappe 34'
1:0(1:0) Peru
Peru

Petar Jenjić • četvrtak, 21.06.2018.

Francuska je stigla i do druge pobjede na Svjetskom prvenstvu te tako osigurala plasman u osminu finala. Bolji su Francuzi u Jekaterinburgu bili od Peruanaca s minimalnih 1:0 pogotkom Kyliana Mbappea, iako su se većim dijelom drugog poluvremena branili...

Ousmane Dembele
75'
18
Nabil Fekir
80'
15
Steven Nzonzi
89'
Jefferson Farfan
46'
4
Anderson Santamaria
46'
11
Raul Ruidiaz
82'
Ricardo Gareca

Francuska ponovno nije impresionirala, ali je opet stigla do sva tri boda. Finalisti s prošlog Europskog prvenstva slavili su s minimalnih 1:0 protiv vrlo dobrog, ali neefikasnog Perua koji i dalje čeka na svoj prvi pogodak na Svjetskom prvenstvu.

Slika 1 od 1.

Ovom pobjedom momčad Didiera Deschampsa osigurala je drugu fazu natjecanja, dok će Peru u posljednjem kolu protiv Australije ipak igrati samo za prestiž.

Peruanci su bolje krenuli u utakmicu, ali do prvih pravih prilika, u razmaku od minute, stigli su Francuzi. Prvo se lopta spretno odbila do Antoinea Griezmanna koji je utrčao u kazneni prostor i pucao iskosa, ali je pucao dosta loše. Puno bolje to je izgledalo kada je pucao Paul Pogba, igrač Manchester Uniteda šutirao je iz velike daljine, samo malo pored gola.

Jedno vrijeme nije bilo ozbiljnijih prilika, sve do 31. minuti kada je veliku šansu imao Paolo Guerrero, no njegov udarac obranio je Hugo Lloris. Ipak., tri minute kasnije Francuzi su, kao i u prvoj utakmici, uz malo sreće došli do gola.

Slika 2 od 2.

Pucao je Olivier Giroud, branič Perua blokirao je njegov udarac, no lopta se odbila do Kyliana Mbappea koji lakoćom poentira za vodstvo svoje reprezentacije. S 19 godina i šest mjeseci tako je postao najmlađi igrač u povijesti Francuske koji je postigao pogodak na velikom natjecanju.

Šest minuta po ulasku u drugo poluvrijeme jako dobar pokušaj Peruanaca, pucao je Pedro Aquino i zatresao vratnicu francuskog gola. Definitivno je u nastavku susreta igrala samo jedna momčad, Francuzi orijentirani na obrambene zadatke rijetko su prelazili na suparničku polovicu.

U 68. minuti pokušao je Luis Advincula s dvadesetak metara, ali malo iznad gola. Pokušavali su Peruanci i dalje, međutim, ostali su nekonkretni te se rezultat nije promijenio.