Roger Federer projurio u treće kolo Wimbledona za samo sat i pol igre

Mihaela Bradovski • srijeda, 04.07.2018.

Roger Federer nije imao problema u drugom kolu Wimbledona. Slovak Lukaš Lacko izdržao je sat i pol i upisao je poraz u tri seta...

Prva dva meča ovogodišnjeg izdanja Wimbledona za Rogera Federera bili su tek zagrijavanje. Dušan Lajović i Lukaš Lacko nisu protivnici koji bi mogli stvoriti više problema i Federer je rutinski odradio posao.

Lacko je u posljednje vrijeme igrao dosta dobro, upisao je neke vrijedne pobjede, međutim posve drugačije je igrati protiv Federera i Wimbledonu.

Švicarac je prvi i drugi set uzeo uz po jedan break sredinom seta dok je u trećem čak tri puta oduzeo servis protivniku.

Tijekom cijelog meča Federer nije dopustio Lacku nijednu break priliku, Slovak je skupio samo devet poena na reternu i imao više nego dvostruko manje winnera nego Federer.

Uz takvu statistiku, jasno je kako je Federer morao vrlo visoko slaviti što se i dogodilo. Odnio je pobjedu 6:4, 6:4, 6:1 i igrat će u trećem kolu.

Protivnik tamo bit će mu Ivo Karlović ili Jan-Lennard Struff.