Hrvatski košarkaši do 17 godina bez šanse protiv SAD-a u četvrtfinalu SP-a

Petar Jenjić • subota, 07.07.2018.

Hrvatska reprezentacija do 17 godina poražena je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva od SAD-a s visokih 126:52 nakon čega slijedi razigravanje od 5. do 8. mjesta...

Hrvatski košarkaši do 17 godina nisu imali prevelike šanse protiv vršnjaka iz SAD-a koji su rutinski stigli do pobjede s visokih 126:52 i tako kao prvi favoriti nastavljaju pohod na naslov najboljih na svijetu.

Već nakon prve četvrtine bilo je jasno kako Hrvatska nema toliko toga za tražiti u utakmici. Prvih deset minuta SAD je zaključio s 12 koševa viška (24:12), a do kraja poluvremena ta je razlika narasla na velikih 41 razlike (63:22).

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Jalen Green s 27 poena, dok je Scott Wayne Barnes Jr. dodao 17 koševa i devet skokova. Ivan Gulin sa 16 poena bio je najbolji kod Hrvatske.

U razigravanju od petog do osmog mjesta Hrvatska će odmjeriti snage s Australijom, a utakmica je na rasporedu u subotu s početkom od 20:30 sati.