Tijesan poraz hrvatskih košarkašica do 20 godina na EP-u

Petar Jenjić • nedjelja, 08.07.2018.

Drugi poraz na Europskom prvenstvu upisale su košarkašice do 20 godina, bolja je od Hrvatske bila Poljska koja je stigla do pobjede 87:84...

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija do 20 godina upisala je i drugi poraz na Europskom prvenstvu koje se igra u Mađarskoj. Nakon poraza od domaćina hrvatske košarkašice upisale su tijesan poraz od Poljske rezultatom 87:84.

Zahvaljujući jako dobroj drugoj četvrtini, koju je dobila s 25:15, Poljska je na poluvremenu imala osam koševa viška (46:38). Ipak, Hrvatska se vraća u trećoj dionici koju uzima s 24:13, ali nije uspjela izdržati do kraja.

Došla je Hrvatska na minus tri (87:84) devet sekundi prije kraja, imala i šut za produžetak, no Josipa Silov nije bila dovoljno precizna.

Najbolja je u pobjedničkim redovima bila Julia Nielacna s 25 poena i devet skokova. Josipa Silov s 18 koševa i sedam asistencija predvodila je Hrvatsku, Josipa Pavić dodala je 16 koševa, pet skokova i pet dodavanja.

Europsko prvenstvo U-20:
Poljska - Hrvatska 87:84

• narada10809.07.2018. u 19:57
    igraju za ostanak tako da ce 5, utakmica biti "ona" jer kao kod SP-a decki ona odlucuje o tome da li cemo strepiti: Zadnju utakmicu u grupi protiv Latvijki su izgubile danas, a tesko je zamislit da ce dobit Spanjolke (vjeorajatno 1. iz grupe D)