Goerges ipak prejaka za Donnu Vekić

Jan Šneler • ponedjeljak, 09.07.2018.

U osmini finala Wimbledona, Donna Vekić nije uspjela iznenaditi i izbaciti 13. nositeljicu, Juliju Goerges...

Današnjim porazom Donne Vekić, Hrvatska je ostala bez predstavnika u pojedinačnoj kategoriji Wimbledona. Od sljedećeg tjedna najbolja hrvatska tenisačica, danas nije uspjela iznenaditi favoriziranu njemačku tenisačicu Juliju Goerges.

Dobro je krenula Vekić u set, prilično lagano dobila prva dva poena, no nažalost u petom gemu je pokleknula. Goerges je uspjela doći do breaka i gema prednosti. Ipak, hrvatska tenisačica mogla je vrlo brzo poništiti izgubljeno.

već u sljedećem gemu imala je veliku priliku, 15:40 i još dodatne dvije break šanse, no nažalost Goerges je bila koncentrirana. Set je polako išao svom kraju i Vekić nije uspjela doći do nove prilike za povratak jer je u devetom gemu njemačka tenisačica ponovno došla do breaka i osvojila set sa 6:3.

U drugom setu, Vekić je brzo pokleknula. Iako je imala na svom servisu lijepih 40:15 i mirnu situaciju, Goerges sve to okreće i dolazi do oduzimanje servisa. Hrvatska tenisačica nije bila bez prilike. Ponovno u petom gemu muči Goerges, gem traje čitavu vječnost, no Vekić ne uspijeva slomiti otpor.

Ponovno u sedmom gemu, Vekić ima tri break šanse, no još jednom nema kvalitetnu završnicu. Slomljena nakon takve nemogućnosti oduzimanja servisa, Vekić ponovno gubi svoj servis i Goerges sa 6:2 zaključuje meč.

Iako rezultatski pobjeda Goerges izgleda kao rutinska, meč nije bio takav. Obje tenisačice su puno griješile (Goerges 21, Vekić 22 neprisiljene greške) te su obje imale slabiji prvi servis. Ono što je stajalo hrvatsku tenisačicu je katastrofalna realizacija break prilika (0/9).