Kek može biti zadovoljan: Rijeka nadigrala i svladala moskovski Spartak

Mihaela Bradovski • utorak, 10.07.2018.

Rijeka je upisala još jednu pobjedu na pripremama za početak sezone. U Villachu je igrala protiv moskovskog Spartaka i upisala pobjedu 3:1...

Odličan posao napravila je momčad Matjaža Keka u dosadašnjem dijelu priprema. Pokazala je to i u dvoboju protiv Spartaka, najjačeg protivnika na ovim pripremama, a Rijeka ga je svladala s 3:1.

Riječani ne samo da su slavili nego su i pružili jako dobru igru te su pokazali kako će biti ozbiljan konkurent za naslov prvaka.

Protiv Spartaka je u prvih pola sata ispitivala snagu protivnika, a onda polako preuzela konce igre. Nanizala je nekoliko prilika prije nego je došpla do prvog pogotka.

U 36. minuti Župarić je dobro pucao glavom, lopta je pogodila Gigota i otišla u mrežu.

U drugom dijelu još bolje izdanje Riječana. U 68. minuti stigli su do drugog pogotka, Zuta je nabacio, Puljić spustio loptu za Čolaka koji je šalje u mrežu.

Isti igrač je šest minuta kasnije postigao i treći pogodak, ovaj put Petar Mamić je ubacio, a Čolak zabio.

Spartak je uspio u završnici susreta samo smanjiti na konačnih 3:1 preko Timofeeva.

Rijeka: Sluga (od 46' Prskalo), Pavelić (od 62' Raspopović), Župarić, Punčec (od 62' Escoval), Zuta (od 71' Mamić), Grahovac (od 62' Puljić), Lončar (od 46' Capan), Acosty (od 46' Kvržić), Pavičić (od 46' Čanađija), Heber (od 46' Čolak, od 89' Mitrović), Gorgon (od 69' Božinov).