Slaven Belupo bolji od Korejaca, Mendy izdominirao s tri pogotka

Sportnet • srijeda, 18.07.2018.

Nogometaši Slaven Belupa upisali su pobjedu u prijateljskoj utakmici protiv korejskog Hanyang Universityja. Na pomoćnom travnjaku koprivničkog Gradskog stadiona Ivan Kušek-Apaš slavili su rezultatom 3:0, a sva tri pogotka postigao je Mendy...

Prvi su zaprijetili Slavenaši preko Jajala koji je povratnu loptu Delića poslao preko vratnice. Nekoliko minuta kasnije ponovno je Delić izvrsno asistirao, a Mendyja su tek milimetri dijelili od pogotka. U 30. minuti Jajalo je još jednom udarcem iz daljine zaprijetio gostima, no i ovog puta nije bio precizan. Veliku nadmoć na terenu naši nogometaši iskoristili su u 35.min kada se Mendy sjurio prema golu i iskoristio situaciju 1 na 1 s gostujućim golmanom.

Isti igrač zabio je i za 2:0 samo dvije minute kasnije kada je snažnim udarcem loptu poslao neobranjivo pod gredu. Rapsodija Mendyja nastavila se i u 42.minuti kada je iskoristio asistenciju Gordane i loptu pospremio u mrežu za 3:0.

I u nastavku utakmice koprivnički nogometaši su dominirali, ali prvu veliku priliku imali su gosti koji su u 60. minuti pogodili gredu. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, iako su Lima i Zirdum opasno prijetili. Slavenaši već sutra nastavljaju s novim treninzima, a nova pripremna utakmica čeka ih već u petak kada će u Cvetkovcu s početkom u 17:30 ugostiti rumunjski Petrolul.