Vodeni sportovi

Hrvatske vaterpolistice pobjedom zaključile Europsko prvenstvo

Petar Jenjić • ponedjeljak, 23.07.2018.

Hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija svladala je Tursku rezultatom 11:6 i tako zaključila Europsko prvenstvo na 11. mjestu...

Kao što je to bio slučaj i prije dvije godine u Beogradu, hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija zauzela je 11. mjesto pobjedom protiv Turske.

Hrvatska je do pobjede stigla rezultatom 11:6 i tako se slavljem oprostila od još jednog nastupa na Europskom prvenstvu. Turska nije mogla parirati Hrvatskoj koja je nakon prvog poluvremena vodila s 4:1. Uoči posljednjih osam minuta prednost hrvatskih vaterpolistica narasla je na pet razlike (7:2), koju je do kraja uspjela sačuvati.

Najbolja je u hrvatskim redovima s četiri pogotka bila Dina Lordan, dok su po dva gola dodale Domina Butić i Ivana Butić. Irena Barišić na vratima skupila je devet obrana. Kod Turske tri je pogotka postigla Kubra Kus.