Neočekivan poraz Borne Ćorića, Laslo Đere slavio u tri seta

Jan Šneler • četvrtak, 26.07.2018.

U drugom kolu ATP turnira u Gstaadu, Borna Ćorić neočekivano je ispao od srpskog tenisača Lasla Đerea...

Iako smo se nadali hrvatskom četvrtfinalu u Gstaadu, Viktoru Galoviću ipak se neće pridružiti Borna Ćorić. Potonji je u drugom kolu ATP turnira u Gstaadu izgubio od srpskog tenisača Lasla Đerea.

Već u prvom setu se vidjelo kako Ćorić nije najbolje ušao u meč. Đere je prvi došao do breaka, Ćorić odmah vratio izgubljeno, no jednako tako već u sljedećem gemu ponovno napravio grešku. Imao je do kraja seta hrvatski tenisač čak pet break lopti, no sve ih je uspješno obranio Đere i došao do osvajanja seta sa 6:4.

U drugom setu, Ćorić ipak pokazuje da je iskusniji i bolji tenisač te iznimno brzo dolazi do 1:6 u setovima i na taj način projicira kako će se vratiti u posljednjoj dionici meča. Ipak, to se nije dogodilo. Kao što je Ćorić u potpunosti dominirao u drugom, tako je i Đere dominirao u trećem setu.

Konstantno je napadao servis hrvatskog tenisača, bio iznimno agresivan i to mu se isplatilo. Sa 6:1 ekspresno je riješio pitanje pobjednika i poslao Ćorića kući.