Hrvatskoj reprezentaciji poraz od Italije u drugoj utakmici EP do 18 godina

Petar Jenjić • nedjelja, 29.07.2018.

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 18 godina upisala je poraz u drugom susretu na Europskom prvenstvu, do pobjede je rezultatom 74:67 stigla Italija...

Nakon pobjede protiv domaćina Latvije, hrvatski košarkaši do 18 godina nisu uspjeli i u drugoj utakmici skupine doći do punog plijena. Bolji su od Hrvatske bili vršnjaci iz Italije koji su u konačnici stigli do pobjede sa 74:67.

Prvu četvrtinu Hrvatska je odigrala jako dobro i ubacila dvostruko više poena od protivnika (20:10). Do kraja poluvremena Talijane se vraćaju pa tako i preuzimaju minimalno vodstvo (34:33).

Treća četvrtina bila je prilično izjednačena, a presudnim se pokazalo otvaranje posljednje dionice u kojoj je Italija napravila seriju 10:2, koja je narasla na 19:7. Nije se Hrvatska predavala, spustila se u posljednje četiri minute na prihvatljiv i dohvatljiv zaostatak, ali do preokreta nije uspjela doći.

Italiju su do pobjede s po 20 poena predvodili Federico Miaschi i Mattia Palumbo (devet skokova). Luka Šamanić s 23 poena i devet skokova bio je najbolji kod Hrvatske, dok je Jan Palokaj dodao 15 koševa i pet skokova.