Borna Gojo preko četvrtog nositelja do prve Challenger pobjede u sezoni

Petar Jenjić • utorak, 31.07.2018.

Hrvatski tenisač Borna Gojo prošao je prvo kolo na Challengeru u američkom Lexingtonu, u dva je seta bio bolji od domaćeg igrača Liama Broadyja...

Borna Gojo uspješno je nastavio s mečevima u američkom Lexingtonu. Nakon odrađenih kvalifikacija hrvatski tenisač, inače 624. igrač svijeta, prošao je i prvo kolo.

Nakon sat i 42 minute provedene na terenu, Gojo je sa 6:4, 7:6 bio bolji od domaćeg igrača Liama Broadyja, 192. igrača na ATP ljestvici i četvrtog nositelja na turniru. U sljedećem kolu igrat će protiv Toma Jombyja.

Hrvatski tenisač nije dozvolio nijednu break priliku protivniku u prvom setu. U petom gemu oduzeo je servis iskoristivši svoju prvu priliku nakon čega je lakoćom zaključio set.

Drugi je set ipak bio nešto drugačiji, s obzirom na to da je američki tenisač dva puta imao po break prednosti, ujedno i jednu set loptu koju nije uspio iskoristiti. Gojo je uspio doći do 13. igre u kojoj je od zaostatka 4:1 stigao do pobjede 7:4.