Murray krenuo tijesnom pobjedom protiv sve boljeg Amerikanca

Branimir Korać • utorak, 31.07.2018.

Na turniru u Washingtonu organizatori su imali dosta problema, kiša je utjecala na raspored i u obje konkurencije program se odužio, no dobar dio mečeva ipak je priveden kraju...

Jedan od okončanih mečeva bio je onaj između Mirze Bašića i Mariusa Copila, a Rumunj je iz njega izašao kao pobjednik slaveći u dva seta. Sat i pol trebalo je Copilu za pobjedu, Bašić je ispustio set loptu u prvom setu i break u drugom te se oprostio od turnira.

Iznenadio je Amerikanac Tim Smyczek koji je također u dva seta bio bolji od Ričardasa Berankisa. Litavac je čak šest puta gubio servis i na kraju se nije uspio izvući iako je u prvom setu dva puta imao break prednosti i servirao za set kod 5:4.

Još jedan igrač koji je ušao u turnir s pozivnicom prošao je dalje, Noah Rubin s dva puta po 6:4 bio je uspješniji od Mihaila Južnjija čime je Rubin nastavio s odličnim igrama iz Atlante gdje je svladao i Thanasija Kokkinakisa.

S najviše zanimanja ipak se čekao nastup Andyja Murrayja koji je propustio Wimbledon i u Washingtonu se vratio na teren. Protivnik mu je bio Mackenzie McDonald, Amerikanac koji sve više napreduje na ljestvici, a Murrayju je pružio jak otpor.

McDonald je uzeo prvi set, ali nije izdržao, drugi je izgubio u samoj završnici, a treći unatoč spašenih pet meč lopti kod 5:4 na servisu Murrayja za pobjedu. Vratio je izgubljeni servis, ali još jednom pokleknuo u 11. gemu i Murray to koristi te dovršava posao.

I kod tenisačica u San Joseu bilo je zanimljivo u nastupu jednog velikog imena. Viktoria Azarenka također je trebala tri seta protiv Katerine Bondarenko, propustila je tri meč lopte u drugom setu, zatim zaostajala break u trećem, ali na kraju je uspjela završiti meč u svoju korist unatoč čak 13 dvostrukih servis pogrešaka.

Ajla Tomljanović nije imala problema protiv španjolske kvalifikantice Georgine Garcia-Perez koju je svladala u dva glatka seta. Iznenadila je Ashley Kratzer koja je odnijela pobjedu protiv Alison Riske.

WTA San Jose, prvo kolo:
Viktoria Azarenka (Bjelorusija) - Katerina Bondarenko (Ukrajina) 6:3, 6:7(7), 7:5
Ajla Tomljanović (Australija) - Georgina Garcia-Perez (Španjolska, Q) 6:4, 6:1
Ashley Kratzer (SAD, WC) - Alison Riske (SAD) 6:4, 4:6, 7:5
Sofia Kenin (SAD) - Veronica Cepede (Paragvaj, Q) 6:4, 6:4
Maria Sakkari (Grčka) - Christina McHale (SAD) 6:2, 6:2
Danielle Rose Collins (SAD) - Danielle Lao (SAD, Q) 7:6(2), 6:3