Jan Šneler • četvrtak, 02.08.2018.

Odličnu utakmicu između Arsenala i Chelseaja mogli smo pratiti na prekrasnom Aviva stadionu u Dublinu u sklopu International Champions Cupa...

Nogometni sladokusci ovih dana došli su na svoje. Gotovo svaki dan na rasporedu je neki od derbija i odličnih nogometnih dvoboja u sklopu International Champions Cupa. Danas smo mogli pratiti londonski dvoboj Arsenala i Chelseaja na Aviva stadionu u Dublinu.

Chelsea je vrlo rano došao do pogotka. Već nakon pet minuta igre Antonio Rudiger odličnim udarcem glavom matirao je Petra Čecha i doveo Chelsea u vodstvo. Nije prošlo niti deset minuta od pogotka, a u šesnaestercu Arsenala Hector Bellerin skrivio je jedanaesterac. Izvođač Alvaro Morata prilično loše je pucao te je Čech bez većih problema uspio obraniti udarac.

U prvom dijelu aktivni su bili većinom igrači Chelseaja, dok je Arsenal bio dosta impotentan u napadačkim akcijama. Nisu bili suviše opasni te osim nekoliko poluprilika, pravu šansu u prvom dijelu Topnici nisu imali.

Sve što nisu radili u prvom, Arsenalovi igrači odradili su u drugom dijelu. Poboljšali su svoju igru, ubrzali dodavanja i prilika je bilo sve više. Sve više je pritiskao Arsenal, a dobre prilike imali su Alexandre Lacazette i Pierre-Emerick Aubameyang. Svega pet minuta do kraja susreta, u sjajnoj šansi pronašao se Alex Iwobi, no njegov udarac nije uspio pronaći put do mreže.

Taman kad se činilo da je sve riješeno te je ostalo svega desetak sekundi do kraja utakmice, Lacazette je nakon jedne oštre lopte koja je prošla sve u obrani, odličnom refleksnom reakcijom koljenom pospremio loptu u mrežu.

Susret je završio rezultatom 1:1 te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Prvih pet jedanaesteraca sa svake strane odrađeno je savršeno, no Chelsea je ipak posustao. Ruben Loftus-Cheek je prilično slabo pucao te je Čech ponovno obranio jedanaestera na današnjem susretu. Pobjedu Arsenala preciznim jedanaestercem potvrdio je Iwobi.