Ivo Karlović uspješno krenuo u kvalifikacijama Cincinnatija

Petar Jenjić • nedjelja, 12.08.2018.

Ivo Karlović uspješno je krenuo u kvalifikacije za Masters u Cincinnatiju, u dva je seta bio bolji od Japanca Tara Danijela...

Kvalifikacije za Masters u Cincinnatiju u punom su jeku, a na teren je noćas izašao i Ivo Karlović koji je uspješno prošao prvu prepreku, Japanca Tara Danijela.

Hrvatski tenisač stigao je do pobjede u dva seta, sa 7:6, 6:3, nakon sat i 15 minuta provedenih na terenu. Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda Karlovića.

Tijekom prvog seta vidjeli smo dva breaka, po jedan sa svake strane. Prvi je servis oduzeo Daniel za vodstvo 5:3 i servis za set, ali Karlović odmah uzvraća na isti način. 13. igra bila je prilično izjednačena, sve do 5:5 kada hrvatski tenisač dobiva sljedeća dva poena.

Drugi je set ipak bio nešto mirniji, barem što se tiče hrvatskog tenisača. Karlović je napravio break za vodstvo 3:1 i prednost do kraja nije ispuštao.

Za ulazak u glavni ždrijeb igrat će protiv Huberta Hurkacza iz Poljske s kojim se do sada nije susretao.