Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.08.2018.

U petom kolu danskog prvenstva na rasporedu je bio derbi između Kopenhagena i Brondbyja koji je okončan pobjedom domaćina. Jedini strijelac za goste bio je Ante Erceg...

Zanimljiv dvoboj odigran je u petom kolu danskog prvenstva gdje je Kopenhagen ugostio Brondby. Ovaj put domaćin je bio bolji s 3:1, a pobjedu je osigurao u zadnjih 15 minuta susreta.

Ovo je prvi poraz Brondbyja ove sezone i Kopenhagen ga je skinuo s vrha te zauzeo njegovu poziciju s 12 osvojenih bodova koliko ima i drugoplasirani Aalborg dok je Brondby treći s dva boda manje.

Robert Skov doveo je Kopenhagen u vodstvo u završnici prvog dijela i domaćin je imao tu prednost na odmoru.

U 51. minuti gosti su došli do poravnanja. Wilczek je proigrao Antu Ercega koji s 18 metara gađa u donji kut i poravnava na 1:1.

Ipak Brondby nije izdržao i Kopenhagen u zadnjih 15 minuta odlazi do pobjede golovima Nikolaja Thomsena i Viktora Fischera.

Erceg i Josip Radošević odigrali su cijelu utakmicu za goste.