Reims
Reims 1:0 Lyon
Lyon

Mihaela Bradovski • petak, 17.08.2018.

U drugom kolu francuskog prvenstva favorizirani Lyon gostovao je kod Reimsa i upisao neočekivani poraz. Povratnik u elitni francuski nogometni rang izdržao je napade gostiju i zadržao prednost koju je imao punih sat vremena...

Reims se vratio u Ligue 1 u velikom stilu, u prva dva kola upisao je dvije pobjede i to protiv momčadi koje su prošlu sezonu završile u gornjoj polovici ljestvice. Prvo je slavio u gostima kod Nice s 1:0, a sada je istim rezultatom svladao i Lyon.

S ove dvije pobjede Reims je neočekivano vodeća momčad prvenstva, barem privremeno dok ostali ne odrade svoje susrete i iako je to možda kratko, poprilično je slatko za dojučerašnjeg drugoligaša.

Lyon je bio prilično neuvjerljiv na ovom gostovanju, koliko god se trudio i pokušavao pronaći način kako doći do pogotka, Reims mu je otežavao posao odlično organiziranim nastupom.

Prvo poluvrijeme nije donijelo posebno zanimljiv nogomet, ali u njemu je pao jedini pogodak. U 32. minuti Pablo Chavarria proslijedio je loptu u Gorgelinovu mrežu i na kraju donio pobjedu Reimsu.

U drugom dijelu Lyon je pokušavao doći do poravnanja, u nekoliko navrata zaprijetio je i Reims, ali pogodaka nije bilo. Memphis Depay predstavljao je najveću opasnost za Mendyja.