Branimir Korać • subota, 01.09.2018.

Fenerbahče ima vrlo loš ulazak u sezonu i nema previše razloga za zadovoljstvo nakon početnih četiri kola. Treći poraz u četiri odigrana kola stigao je u Istanbulu protiv Kayserispora...

Nakon pobjede u prvom kolu protiv Bursaspora s 2:1, Fenerbahče je nanizao tri poraza. Prvo Malatyaspor, zatim Goztepe i u konačnici Kayserispor nadigrali su momčad pod vodstvom Philippa Cocua i stavili je u nezavidnu poziciju.

Protiv Kayserispora domaćin je dva puta vodio, ali svejedno je poražen. Kayserispor je susret završio i s igračem manje, no ništa to nije značilo Fenerbahčeu.

Poveo je u 13. minuti golom Andrea Ayewa, ali na početku drugog dijela Bernard Mensah poravnao je na 1:1.

Kratko su gosti bili u egalu, u 57. minuti alžirski internacionalac Islam Slimani ponovno donosi prednost Feneru

Uslijedilo je kobno razdoblje za domaćina, od 60. do 70. minuti gosti rade preokret. Prvo je Martin Škrtel autogolom poravnao na 2:2, a onda Tjarron Chery uočava loše postavljanje domaćeg vratara i pogađa u bliži kut udarcem s više od 20 metara za konačnih 3:2.

Nakon ovog poraza Fenerbahče je tek 13. na ljestvici, a dobar dio onih iza njega ima utakmicu manje dok je Kayserispor treći s dvije pobjede i dva remija.