Bundesliga, 2. kolo, 01.09.2018, 18:30 h
Stuttgart
Stuttgart 0:3 Bayern
Bayern

Jan Šneler • subota, 01.09.2018.

U drugom kolu njemačke Bundeslige, aktualni prvak Bayern nije imao nikakvih problema protiv Stuttgarta...

Sve najave o uvjerljivoj pobjedi Bayerna i dominantnoj predstavi bavarske momčadi bile su točne. Gosti iz Münchena nisu niti trenutka prepuštali kontrolu suparnicima te su od prve do zadnje minute bili bolja momčad.

Iako se na prvi pogodak trebalo čekati do 37. minute, Bayern je i ranije bio u dobrim prilikama. Čvrsto su se branili domaći igrači i uspijevali odbijati sve napade gostiju. Teško se uopće sjetiti kada je u prvom dijelu Stuttgart imao neku zapaženiju akciju ili prijetio golu Bayerna.

U spomenutoj 37. minuti, Leon Goretzka primio je dodavanje Thomasa Mullera i preciznim šutem pogodio donji kut gola Stuttgarta. Sada kada su postigli vodeći gol, nogometaši Bayerna mogli su komotnije napadati i par minuta kasnije došli su u priliku da povećaju vodstvo.

Ipak, udarci Goretzke i Matsa Hummelsa nisu bili precizni. U nastavku susreta ista priča kao i u prvom dijelu. Već nakon par minuta David Alaba silovito je pokušao iz daljine, ali je pogodio stativu. Nizale su se prilike, pokušavali su Muller i Goretzka, no nekim čudom Stuttgart je i dalje gubio samo s jednim pogotkom razlike.

Ipak, u 62. minuti Bayern dolazi do drugog pogotka. Goretzka je lijepo pronašao Roberta Lewandowskog, koji se lijepo namješta te pogađa neobranjivo donji kut. Na kraju, u 76. minuti Muller je postavio konačnih 3:0. Lewandowski prekrasnom asistencijom petom pronalazi Mullera koji iz blizine matira vratara.

Nakon dva kola Bayern ima šest bodova, a momčad koju vodi hrvatski trener Niko Kovač izgleda sjajno. Mnogi će reći da bi bilo čudno da Bayern ne dominira u Bundesligi, no treba se priznati kako momčad igra jako lijepo, atraktivno i napadački. Ipak, utakmice u Ligi prvaka i jači protivnici pokazat će kolika je točno snaga ove momčadi.