Bundesliga, 2. kolo, 02.09.2018, 18:00 h
Schalke 04
Schalke 04 0:2 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Jan Šneler • nedjelja, 02.09.2018.

Drugo kolo njemačke Bundeslige zatvorio je ogled Schalkea i Herthe u kojemu je više uspjeha imala gostujuća momčad...

Očekivala se lagana pobjeda Schalkea u večerašnjem ogledu protiv berlinske Herthe. Domaći sastav na papiru je puno jači i sve osim pobjede bilo bi veliko iznenađenje. Ipak, gostujuća Hertha pokazala je kako ove sezone izuzetno pragmatičnom i pametnom igrom može doći do lijepih rezultata.

Uzbudljivo je bilo već u prvih 15 minuta. Nakon desetak minuta igre, sudac susreta Sascha Stegemann odlučio je konzultirati VAR nakon jedne situacije u gostujućem šesnaestercu. Snimka je pokazala kako je bilo igranja rukom koja nije bila u prirodnom položaju te je sudac ispravno pokazao na najstrožu kaznu.

Schalke je došao do velike prilike za rano vodstvo, no Daniel Caligiuri promašio je cijeli gol. Kazna je stigla momentalno. Ondrej Duda je iskoristio sjajno dodavanje Javaira Dilrosuna i silovito pogodio za iznenađujuće vodstvo gostiju.

Pokušavali su se domaći vratiti, ali uspjeha nije bilo. Pokušavali su Salomon Kalou i Evgen Konopljanka, ali njihovi udarci nisu bili precizni. U drugom dijelu Schalke je ponovno više napadao, tražio prilike, no do pogotka nisu stizali. Taman kad se činilo da će susret završiti minimalnom pobjedom gostiju, Duda se ponovno ukazao i zabio za konačnih 0:2.

Napomenimo kako je sjajnom pogotku iz slobodnjaka prethodio crveni karton koji je dobio Konopljanka. Naime, Dennis Jastrzembski se sjurio sam prema golu i Ukrajinac nije imao drugih mogućnosti nego ga srušiti van šesnaesterca.