Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.09.2018.

Huescino gostovanje na Camp Nou nije prošlo dobro za novog prvoligaša, Barcelona ga je pregazila i utrpala mu čak osam golova. Među strijelcima je bio i Ivan Rakitić...

Najteže gostovanje za Huescu stiglo je već u trećem kolu. Na Camp Nou doputovala je bez velikih ambicija i nada, sanjala je bod ili barem što dostojniji otpor, a poražena je s ogromnih 8:2.

Razlika u kvaliteti između ove dvije momčadi je poprilična, osjetilo se to itekako i na terenu, a Huesci nije pomogao niti rani pogodak u trećoj minuti koji je samo još više uozbiljio Barcu.

Domaćin je već u trećoj minuti bio u rezultatskom zaostatku nakon što je Huesca dobro odradila kontranapad, Cucho je u konačnici bio najviši u skoku nakon ubačaja na drugu vratnicu i poslao loptu u mrežu.

Barcelona je odmah pritisnula i krenula po poravnanje, a do njega je došla u 16. minuti. Lijepa akcija domaćina, lopta je kružila oko kaznenog prostora, Ivan Rakitić proslijedio ju je do Lea Messija koji prolazi čuvara, ulazi u 16 metara i rutinski zabija.

Vrlo brzo pao je novi pogodak. Ovaj put Jordi Alba probio je lijevu stranu i ušao u 16 metara, pokušao je vratiti loptu u sredinu, no Pulido ju je skrenuo u svoju mrežu za potpuni preokret. Do kraja prvog dijela među strijelce se upisao i Luis Suarez, ali i Gallar koji je smanjio na 3:2 nakon loše reakcije Barcelonine obrane koja mu je dopustila da dođe do lopte u petercu.

U drugom dijelu ozbiljnija Barcelona i tri gola u samo 15 minuta. Ousmane Dembele započeo je niz pogotkom u 48. minuti, zatim se u strijelce upisao i Ivan Rakitić koji je odlično reagirao na ubačaj Messija i iz voleja pogodio suprotni kut da bi Messi svojim novim pogotkom povisio na 6:2.

Barcelona tu nije stala, u zadnjih deset minuta postigla je još dva pogotka i to preko Albe i Suareza za konačnih i za Huescu katastrofalnih 8:2.

Rakitić je igrao do 71. minute kada ga je zamijenio Arturo Vidal.