Levante
Levante 2:2 Valencia
Valencia

Petar Jenjić • nedjelja, 02.09.2018.

Gradski derbi između Levantea i Valencije završio je rezultatom 2:2. Levante je dva puta bio u vodstvu, ali se Valencia u oba navrata uspjela vratiti i uzeti bod. Potrebno je izdvojiti kako je i posljednjih 15 minuta igrala s igračem više...

Niti nakon trećeg kola Valencia ne zna za pobjedu, a danas je osvojila bod na gostovanju kod gradskog rivala Levantea, ukupno drugi u sezoni. Utakmica je završila rezultatom 2:2, a iako je gostujuća momčad imala igrača više posljednjih 15 minuta, do slavlja nije uspjela doći.

Vrlo zanimljivo bilo je prvo poluvrijeme, a nakon nešto više od pola sata igre već smo vidjeli tri pogotka. Prvi je stigao u 13. minuti kada je veći dio posla napravio Jose Morales koji je istrčao kontru. Na pravom mjestu u pravo vrijeme našao se Marti Roger koji je pospremio odbijanac u mrežu.

Na odgovor gostujuće momčad nije se trebalo dugo čekati, tek tri minute. Carlos Soler krasno je centrirao na peterac gdje je najviše skočio Denis Čerišev i gotovo neometan glavom poslao loptu u gol.

Ipak, u 33. minuti Levante se vraća u vodstvo, a strijelac je bio isti. Roger je krasno primio dugačko dodavanje Enisa Bardhija i pored dva suparnička braniča poslao loptu u sami kut Valencijinog gola.

Gosti su do poravnanja stigli nakon sedam minuta igre u nastavku kada su uspjeli izboriti kazneni udarac. Siguran je s bijele točke bio Daniel Parejo.

U posljednjih 15 minuta domaćin je ušao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Coke. Ipak, uspio se obraniti i osvojiti bod.