Bologna
Bologna 0:3 Inter
Inter

Mihaela Bradovski • subota, 01.09.2018.

Inter je u trećem kolu talijanskog prvenstva stigao do prve ovosezonske pobjede. Gostovao je u Bologni gdje je svladao istoimenog domaćina, a strijelac i asistent bio je Ivan Perišić...

Nakon što su i Inter i Bologna u prva dva kola kiksali i uhvatili svaki po bod, u trećem kolu imali su imperativ pobjede. Uspješniji je bio Inter koji je slavio s 3:0 i tako upisao prvu ovosezonsku pobjedu.

Filippo Inzaghi mogao bi se u vrlo ranoj fazi sezone naći pod pritiskom. Naime u prva dva kola uzeo je tek bod protiv skromnog Frosinonea u gostima, a doma je izgubio od SPAL-a i sada visoko od Intera. U Bologni su sigurno očekivali bogatiji bodovni ulov i ako se nastavi s ovakvim igrama, bit će problema.

Inter je pak imao teže protivnike, ali i on je očekivao više na startu. Napokon je probio tu barijeru i upisao prvu pobjedu pritom ostavivši Bolognu i dalje na nula golova ove sezone.

Prve minute u dresu Intera upisao je Radja Nainggolan i odmah se upisao među strijelce. U 67. minuti doveo je Inter u vodstvo i olakšao mu posao u nastavku susreta.

15 minuta kasnije Ivan Perišić krasnom asistencijom pronašao je u 16 metara Antonija Candrevu koji bez problema podiže na 2:0.

Perišić je bio aktivan i raspoložen, a u 85. minuti i sam se upisao u strijelce. Dobio je loptu na svojoj poziciji u 16 metara iskosa s lijeve strane, izbacio čuvara odličnim driblingom iz igre i onda zabio za konačnih 3:0.

Perišić i Marcelo Brozović odradili su cijelu utakmicu za goste, a Šime Vrsaljko u 86. minuti ušao je umjesto Danila D'Ambrosija.