Branimir Korać • ponedjeljak, 03.09.2018.

Okončano je treće kolo Serie A, a neočekivano visok poraz upisao je Napoli u gostima kod Sampdorije. Cagliari je gostovao kod Atalante i uzeo sva tri boda...

Torino je stigao do sva tri boda protiv neočekivanog člana gornjeg dijela ljestvice, sastava koji je u prva dva kola upisao dvije pobjede. SPAL nije uspio doći do novog iznenađenja, u Torinu je poražen s 1:0. Jedini pogodak postigao je Kamerunac Nicolas N'Koulou početkom drugog poluvremena.

Visok poraz upisao je Napoli u gostima kod Sampdorije. Kao što je Carlo Ancelotti već naglašavao, trebat će vremena da stvari sjednu na svoje mjesto, a sudeći prema ovom susretu, pred njim je još dosta posla.

Sampdoria je već nakon pola sata igre vodila s 2:0 golovima Gregoirea Defrela da bi u 37. minuti ostala bez Riccarda Saponare koji je u dvoboju s Diawarom na sredini terena zaradio ozljedu. Bez obzira na to Sampdoria je nastavila s dobrom igrom i u 75. minuti preko Fabia Quagliarelle povisila na 3:0. četiri minute ranije u igru je ušao Marko Rog umjesto upravo Diaware.

Lazio se dosta mučio sa skromnim Frosinoneom, ali je na kraju ipak uzeo sva tri boda. Bio je dovoljan jedan pogodak i to s početka drugog dijela kada je Luis Alberto zatresao mrežu gostiju. Strijelca pobjedničkog gola u 90. minuti zamijenio je Milan Badelj, a kod Frosinonea Stipe Perica igrao je do 71. minute kada je Joaquin Ardaiz ušao umjesto njega.

Do očekivane i zaslužene pobjede došla je Fiorentina koja je s tijesnih 1:0 svladala Udinese. Dugo su izdržali gosti iz Udina koji su primili pogodak tek u 73. minuti. Pobjedu domaćinu osigurao je Marco Benassi. Marko Pjaca ušao je u igru u 64. minuti umjesto Valentina Eysserica.

Prava golijada viđena je u Reggio Emiliji gdje je Sassuolo svladao Genou čak s 5:3. Pravi blackout doživjeli su gosti u završnici prvog dijela kada je Sassuolo natrpao njihovu mrežu i pobjegao na 4:1 te u nastavku susreta Genoi nije bilo spasa.

Povela je u 27. minuti golom Krzysztofa Piateka, a od 34. minute za domaćina su pogađali Kevin-Prince Boateng, Pol Lirola, Khouma Babacar i autogol je zabio Nicolas Spolli. U drugom dijelu Gianmarco Ferrari zabio je i peti gol, a gosti su samo smanjili preko Gorana Pandeva i Piateka.

Atalanta je nakon vrlo dobrog ulaska u sezonu na obje fronte, prvo ostala bez grupne faze Europske lige porazom na penale od Kopenhagena, a sada i bez prvenstvenih bodova protiv Cagliarija. Gosti su slavili 1:0 golom Nicola Barelle. Mario Pašalić napustio je teren u 71. minuti kada ge ja zamijenio Musa Barrow, a na drugoj strani Darijo Srna i Filip Bradarić odigrali su cijelu utakmicu.