Parma
Parma 1:2 Juventus
Juventus

Branimir Korać • subota, 01.09.2018.

Mario Mandžukić golom i asistencijom odveo je Juventus do pobjede i na gostovanju kod Parme. Mandžukić je odigrao još jednu odličnu utakmicu, a nervozni Cristiano Ronaldo još jednom je ostao bez pogotka, treće kolo zaredom...

Kada je dolazio Cristiano Ronaldo, vladalo je mišljenje kako je to transfer koji će zabetonirati Marija Mandžukića za klupu, ali bivši hrvatski reprezentativac, kao i u svim klubovima u kojima je igrao, pokazao se kao jednostavno nezamjenjiv. Izborio se za minutažu, igra i zabija.

Zabio je i protiv Parme, doveo Juventus u vodstvo u drugoj minuti, a u drugom poluvremenu upisao je i lijepu asistenciju za Blaisea Matuidija koji je donio pobjedu Juventusu.

Ronaldo je i dalje na nuli u dresu Juventusa. Ovo nije bio njegov tjedan, Modrić mu je zasluženo uzeo titulu najboljeg u Europi bez obzira na sve isprike koje se izvlače, a protiv Parme ponovno je ostao bez pogotka i još uvijek čeka na prvi gol u dresu Juventusa.

Mandžukić je golom u drugoj minuti nagovijestio laganu pobjedu Juventusa, ali Parma se brzo konsolidirala i bila ravnopravan protivnik. Mandžo je zabio nakon ubačaja s desne strane, prvi pokušaj je blokiran, ali lopta je ostala kod njega i nakon toga je mirno zabio za vodstvo.

Parma je uspjela u 33. minuti doći do poravnanja preko Gervinha iz blizine, ali u drugom dijelu Juventus osigurava pobjedu.

Mandžukić je u 58. minuti petom krasno proigrao Matuidija koji iskosa dolazi pred vratara i snažno zabija za pobjedu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i ostalo je 2:1 za Juventus uz nastup Mandžukića svih 90 minuta.