Junak i Neretvanac usamljeni na vrhu, težak poraz Zagore u Klisu

Ivan Šola • ponedjeljak, 03.09.2018.

Odigrano je drugo kolo 3.HNL Jug koje je bilo vrlo efikasno, u osam utakmica postignuto je čak 29 pogodaka. Najviše pozornosti privukla je utakmica u Biogradu gdje je u derbiju kola Urania savladala domaći Primorac. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti gostujuće pobjede Junaka i Neretvanca s kojima su ostale jedine momčadi s obje pobjede u prvenstvu. Za debakl kola pobrinula se momčad Zagore koja je na gostovanju kod novog trećeligaša Uskoka izgubila čak 7:0.

Derbi kola odigran je u Biogradu gdje je domaći Primorac neočekivano ostao bez svih bodova, bolji od njih bili su gosti iz Baške Vode. Mreže su mirovale sve do 57. minute kada je Mateo Baturina doveo gostujući sastav u vodstvo, a samo šest minuta kasnije na semaforu je pisalo 0:2 zahvaljujući Lemosu Da Silvi. Već u 64. minuti domaća se momčad vraća u utakmicu lijepim zgoditkom Luke Vodopije. Gosti su u 69. minuti ostali s igračem manje kada je izravni crveni karton zbog prekršaja u izglednoj situaciji za postizanje pogotka zaradio Marin Božić. Ipak i s igračem manje Uranija je došla do novog zgoditka, igrala se 77. minuta kada je Mario Pejković povisio na 1:3. Do kraja susreta domaćini su uspjeli samo ublažiti poraz, a strijelac za 2:3 bio je Nikola Marić.

Za najuvjerljiviju pobjedu u kolu pobrinuo se novi trećeligaš Uskok iz Klisa koji je na premijeri pred domaćim gledateljima s visokih 7:0 deklasirao Zagoru iz Unešića. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvih 45 minuta kada su domaćini imali vodstvo od 4:0. Dvostruki strijelac bio je Ivan Kristijan Maretić, a mrežu gostujućeg vratara još su tresli Marko Farić i Antonio Štimac. U nastavku utakmice viđena su još tri zgoditka, a Josip Zeljković, Stjepan Vuković i Duje Vrdoljak pobrinuli su se da Zagora s gostovanja ode potpuna posramljena.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Ivanbegovini gdje su nogometaši domaćeg Kamena zasluženo osvojili tri boda savladavši Primorac iz Stobreča 3:1. Gosti su poveli već u drugoj minuti zahvaljujući Ivi Bobanu koji je iz slobodnjaka neobranjivo zatresao domaću mrežu. Već u sljedećem napadu Branimir Kujundžić vraća utakmicu u rezultatski egal, a samo četiri minute kasnije isti igrač iz kaznenog udarca precizno zabija za preokret 2:1. Pitanje pobjednika riješeno je u 40.minuti kada je konačan rezultat 3:1 postavio Marin Jonjić.

Do prve prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Hrvaca koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 porazili novog trećeligaša Neretvu. Mreže su mirovale sve do 81. minute kada je Dominiko Radalj zatresao gostujuću mrežu za velika tri boda domaće momčadi.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je na Korčuli gdje su igrači domaćeg Zmaja poraženi od Neretvanca s visokih 4:2. Mreže su mirovale sve do 53. minute utakmice kada je goste u vodstvo doveo Stanislav Vasilj. Samo pet minuta kasnije domaća se momčad vratila iz kaznenog udarca kojeg je sigurno realizirao Nemanja Šešlija. Potpuni preokret dogodio se u 65. minuti kada je Jakov Marinović zabio za 2:1. Na novi pogodak nije se čekalo dugo, igrala se 68. minuta kada je Dino Deak vratio susret u egal, a isti je igrač sedam minuta kasnije iz kaznenog udarca zatresao mrežu za 2:3. Pitanje pobjednika riješeno je u 78. minuti kada je svojim drugim zgoditkom Stanislav Vasilj postavio konačan rezultat utakmice 2:4.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Junaka iz Sinja koji su odigrali junačku utakmicu te su savladali favoriziranog domaćina Jadrana iz Ploča. Epitet igrača utakmice zaradio je gostujući igrač Petar Šiško Bašić koji je golovima u 41. i 85. minuti utakmice donio svojoj momčadi prednost od 0:2. Utješni pogodak za Jadran postigao je Marko Šunjić u 88. minuti utakmice.

Još jedno iznenađenje kola viđeno je u Zmijavcima gdje je aktualni prvak lige Croatia u posljednjim minutama utakmice ostala bez pobjede protiv Imotskog. Domaća je momčad bolje ušla u utakmicu, te su na isteku pola sata igre došli u vodstvo zahvaljujući Anti Šuti. U nastavku utakmice domaćini su imali nekoliko prigoda da riješe pitanje pobjednika, ali su se gosti uspješno obranili. Kazna za sve promašaje stigla je u 89. minuti kada je Ante Ljubičić postavio konačan rezultat utakmice 1:1.

Do minimalne pobjede stigli su igrači Dubrovačkog Goška koji su pred domaćim gledateljima iznenadili Split savladavši ih 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 11. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Baldo Cicijelj.