Vinogradar pobjednički prošao kroz Poreč, nova petarda Krka

Ivan Šola • ponedjeljak, 03.09.2018.

Odigrano je drugo kolo 3.HNL Zapad u kojem su više manje favoriti dolazili do pobjeda. Do rutinskih domaćih pobjeda stigli su nogometaši Krka i Trnja koji su uz Vinogradar i Orijent jedine momčadi s dvije pobjede na ulasku u prvenstvo. Vrijedi izdvojiti iznenađujuće pobjede Vrbovca na gostovanju u Krapini, te Španskog protiv Novigrada, dok je derbi kola između Opatije i Maksimira završio bez pobjednika. Na samom začelju tablice s poraznom gol razlikom 0:8 nalazi se momčad Zagreba.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je na Kantridi gdje su Opatija kao domaćin i Maksimir miroljubljivo podijelili bodove. Igrala se 35. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Mateo Furijan, samo šest minuta kasnije gosti su zahvaljujući Marinu Tomšiću stigli do izjednačenja. U nastavku susreta obje su momčadi imale svoje prigode, ali se mreže više nisu tresle.

Momčad Zagreba nastavlja s katastrofalnim ulaskom u sezonu, nakon što su prošli vikend nastradali na Krku, u ovom kolu teško su poraženi na domaćem terenu od novog trećeligaša Orijenta. Gosti su došli do vodstva pred kraj prvog dijela kada je Vedran Gerc iskoristio kiks domaćem obrane i zatresao mrežu za 0:1. Pitanje pobjednika riješeno je na isteku sat vremena igre kada je Ivor Weizter zabio za 0:2, a konačan rezultat utakmice 0:3 postavio je svojim drugim zgoditkom Gerc u sudačkoj nadoknadi.

Nogometaši Krka došli su druge prvenstvene pobjede savladavši na domaćem terenu Ponikve s visokih 5:2. Domaća je momčad stigla u vodstvo već u šestoj minuti zahvaljujući Robertu Brdaru, a samo deset minuta kasnije Paolo Gibičar povisio je prednost na 2:0. Gosti se ne predaju i u razmaku od samo pet minuta stižu do izjednačenja zahvaljujući dvostrukom strijelcu Vidu Bartoliću. Do kraja poluvremena Krk dolazi do novog vodstva drugim zgoditkom Roberta Brdara. U nastavku susreta domaćini su slomili žilave goste, prvo je u 47. minuti Edi Kurlot zabio za 4:2, da bi konačan rezultat 5:2 postavio svojim trećim pogotkom Robert Brdar u 81. minuti.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Vrbovca koji na gostovanju u Krapini kod Zagoreca neočekivano uzeli sva tri boda. Sam početak utakmice nije dao nagovijestiti da bi gosti mogli do punog plijena, igrala se druga minuta susreta kada je Stjepan Poljak doveo domaćine u vodstvo. Deset minuta kasnije gosti dolaze do izjednačenja zahvaljujući Damiru Krizmaniću. U nastavku susreta mreže su mirovale sve do 67. minute kada goste u vodstvo dovodi Josip Slišković. Pitanje pobjednika riješeno je u 82. minuti kada je Mario Ćosić povisio na 1:3. Do kraja susreta domaćini su uspjeli samo uljepšati poraz preko Patrika Pasaričeka za konačnih 2:3.

Aktualni prvaci lige nogometaši Vinogradara teškom su mukom stigli do druge prvenstvene pobjede savladavši u Poreču domaći Jadran 1:0. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 69. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Igor Prijić.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Velikoj Gorici gdje je Kurilovec kao domaćin podijelio bodove s Haškom. U ne previše sadržanoj utakmici, domaća je momčad bila bolji protivnik, ali gosti su uspjeli sačuvati mrežu, te tako neočekivano ostali neporaženi na teškom gostovanju.

Za još jedno iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Španskog koji su na domaćem terenu neočekivano lako savladali Novigrad 3:1. Mreže su mirovale sve do 59. minute kada je Ante Stanić doveo domaću momčad u vodstvo, a isti je igrač u 75. minuti udvostručio prednost na 2:0. Pitanje pobjednika riješio je gostujući igrač Manolo Bilić koji je nespretno reagirao i poslao loptu u vlastitu mrežu za 3:0. Do kraja susreta gosti su samo uljepšali poraz, strijelac zgoditka za 3:1 bio je Elvis Trešnjić.

Podjela bodova viđena je u Dugom Selu gdje su istoimeni domaćin i Dubrava odigrali susret bez pobjednika. Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod na susretu. Gosti su stigli u vodstvo u sedmoj minuti kada je Borna Marton iskoristio neopreznost domaće obrane i zatresao mrežu za 0:1. Dubrava je vodila sve do 75. inute kada je Mijo Čerdić Batarilo postavio konačan rezultat utakmice 1:1.

Kvartovski derbi odigran je u Trnju gdje je istoimeni domaćin u vrlo zanimljivoj utakmici bio bolji od Jaruna 2:1. Igrala se 18. minuta utakmice kada je Vlatko Martinović doveo domaćine u zasluženo vodstvo. U nastavku susreta gosti se vraćaju u egal u 64. minuti kada Goran Konjević trese mrežu za 1:1. Samo pet minuta kasnije svojim drugim pogotkom Vlatko Martinović postavlja konačan rezultat utakmice 2:1.