Cibalia slavila u županijskom derbiju, Zrinski šokirao Bjelovar

Ivan Šola • ponedjeljak, 10.09.2018.

Odigrano je treće kolo 3.HNL Istok u kojem su više manje ostvareni očekivani rezultati, za jedino veće iznenađenje pobrinuli su se igrači Zrinskog iz Jurjevca koji su savladali Bjelovar na njihovom terenu. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljive pobjede Marsonije i Cibalije u županijskom derbiju, dok je jedina podjela bodova viđena u Novoj Gradišci gdje su igrači Belišća u posljednjim sekundama susreta uzeli bod protiv domaće Sloge. Do svojih prvih pobjeda u prvenstvu stigli su Koprivnica, Slavija i Croatia iz Đakova.

Do prve prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Slavije iz Pleternice koji su na domaćem terenu porazili Oriolik 2:0. Mreže su mirovale sve do 64. minute kada je Vinko Ančurovski iskoristio kiks gostujuće obrane, i zatresao mrežu za 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 77. minuti kada je Mario Abramović sigurno realizirao kazneni udarac za konačan rezultat 2:0.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Novoj Gradišci gdje su domaća Sloga i Belišće podijelili bodove. Domaćini su bolje ušli u utakmicu, te su na isteku pola sata igre došli u vodstvo zahvaljujući Danijelu Bungiću. Igrala se 40. minuta kada je Filip Radovanović precizno poslao loptu u domaću mrežu za 1:1. Već u sljedećem napadu glavni sudac utakmice Marko Dergez dosudio je kazneni udarac za Slogu, a siguran realizator za 2:1 bio je Matej Vlaović. Gosti su u 73. minuti ostali s igračem manje kada je žute kartone upario Valentin Stanić. Kada se očekivao kraj utakmice, u posljednjem gostujućem napadu, nakon velike gužve najbolje se snalazi Zoran Ratković i šalje loptu u mrežu za konačan rezultat 2:2.

U Vinkovcima je odigran županijski derbi gdje su nogometaši domaće Cibalije s uvjerljivih 3:0 porazili Vukovar. Igrala se druga minuta utakmice kada je Andrej Kerić doveo domaćine u vodstvo, a isti je igrač na samom kraju prvog dijela još jednom poslao loptu u gostujuću mrežu za 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je na samom kraju susreta kada je konačan rezultat 3:0 postavio Benjamin Ždinjak.

Do druge uzastopne domaće pobjede stigli su nogometaši Čepina koji su savladali Mladost iz Ždralova 3:1. Domaća je momčad već u desetoj minuti došla u vodstvo preko Saše Kuburića. Do kraja poluvremena gostujuća je momčad zahvaljujući Bošku Kosanoviću izjednačila na 1:1. Igrala se 70. minuta utakmice kada je Čepin uspio slomiti goste prekrasnim zgoditkom Pave Grgića. Pitanje pobjednika riješeno je u 80. minuti kada je Luka Agatić postavio konačan rezultat utakmice 3:1.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Zrinskog iz Jurjevca koji su na teškom gostovanju u Bjelovaru došli do minimalne pobjede. Igrala se peta minuta utakmice kada je nakon kornera najbolje reagirao Junior Dos Santos i glavom poslao loptu u mrežu za jedini pogodak na utakmici. Tragičar utakmice bio je domaći igrač Željko Ostrman koji je na susretu promašio čak dva kaznena udarca.

Prvu prvenstvenu pobjedu upisali su i nogometaši Croatije iz Đakova koji su na domaćem terenu zasluženo nadigrali Bedem pobijedivši ga 2:0. Domaća je momčad u vodstvo došla u 36. minuti kada je Bruno Damjanović neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 63. minuti kada je Tomas Grgačević postavio konačan rezultat utakmice 2:0.

Najefikasnija utakmica u kolu odigrana je u Slavonskom Brodu gdje su nogometaši domaće Marsonije s uvjerljivih 5:2 porazili Vihor iz Jelisavca. Igrala se sedma minuta utakmice kada je Anto Gudelj izašao sam pred gostujućeg vratara, te doveo domaćine u vodstvo 1:0. Desetak minuta kasnije Almedin Bundavica povisio je prednost na 2:0. Odmah na početku drugog dijela Marin Pavlović iskoristio je kiks domaće obrane i zatresao mrežu za 2:1. Pitanje pobjednika riješeno je na isteku sat vremena igre kada su Bundavica i Gudelj povisili prednost na 4:1. U 82. minuti Luka Đerek zabio je za 5:1, dok je na samom kraju susreta iz penala svoj drugi pogodak postigao Marin Pavlović za konačan rezultat utakmice 5:2.

Do prve prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Koprivnice koji su na domaćem terenu savladali Slavoniju iz Požege 2:0. Koprivnica je kroz cijelu utakmicu bila bolji protivnik na terenu, ali su tek u drugom dijelu slomili čvrste goste. Mreže su mirovale sve do 59. minute kada je Leo Kovačić doveo domaćine u vodstvo 1:0. U međuvremenu su obje momčadi ostale s igračem manje, kod domaćina Krunoslav Srbljinović, dok je kod gostiju igru napustio Krešimir Plešić. Pitanje pobjednika riješeno je u 89. minuti kada je Bojan Tucaković postavio konačan rezultat utakmice 2:0.