Ždralovima pripao susjedski derbi, Bedem zaustavio Marsoniju

Ivan Šola • nedjelja, 16.09.2018.

Odigrano je četvrto kolo 3.HNL Istok u kojem je najviše pozornosti privukla utakmica u Belišću gdje je u derbiju kola Cibalija došla do nove pobjede, i tako preuzela vrh tablice. Ništa manje zanimljivije nije bilo u Ivankovu gdje su Bedem i Marsonia odigrali utakmicu bez pobjednika, dok je veliki Bjelovarski derbi pripao nogometašima Mladosti iz Ždralova koji su porazili Bjelovar 2:1. Do minimalnih domaćih pobjeda stigli su novaci u ligi Vihor i Zrinski, dok se za najveće iznenađenje pobrinula Sloga savladavši u Pleternici domaću Slaviju. U preostale dvije utakmice Čepin je poslije preokreta slavio u Vukovaru, dok su Oriolik i Slavonija podijelili bodove.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Oriovcu gdje su Oriolik i Slavonija miroljubljivo podijelili bodove. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćim nogometašima koji su u 15. minuti preko Antonija Jurevića došli u vodstvo. Samo dvije minute kasnije Josip Majstorić diže prednost Oriolika na 2:0. U drugom dijelu gosti bolje ulaze u susret, i već u 47. minuti Matej Peharda smanjuje rezultat na 2:1. Igrala se 51. minuta utakmice kada Marko Žuljević koristi kiks domaće obrane i poravnava rezultat na 2:2. Do kraja susreta obje su momčadi imale svoje prilike, ali rezultat se više nije mijenjao.

Do druge prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Vihora koji su na domaćem terenu minimalnim rezultatom porazili Koprivnicu. Mreže su mirovale sve do 84. minute kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Vladimir Torčić.

Mini derbi kola odigran je u Ivankovu gdje su Bedem i Marsonia u vrlo uzbudljivoj utakmici odigrali susret bez pobjednika. Gosti su u vodstvo došli već u petoj minuti kada je Anto Gudelj sigurno realizirao kazneni udarac za 0:1. Samo šest minuta kasnije prednost Marsonije udvostručio je Matej Sivrić. Do kraja poluvremena domaća se momčad vratila u egal zahvaljujući Goranu Borku koji je prvo iz kaznenog udarca, a zatim iz igre poravnao rezultat na 2:2. U drugom dijelu obje su momčadi imale prigode za pogodak, ali se mreže više nisu tresle.

Do treće uzastopne pobjede stigli su nogometaši Zrinskog iz Jurjevca koji su na domaćem terenu porazili Croatiju iz Đakova 2:1. Mreže su mirovale sve do 47. minute kada je Junior Dos Santos doveo domaćine u vodstvo, a isti je igrači u 66. minuti udvostručio prednost Zrinskog na 2:0. Do kraja susreta gosti su uspjeli samo uljepšati poraz, igrala se 79. minuta kada je Tomas Grgačević postavio konačan rezultat utakmice 2:1.

Veliki županijski derbi odigran je u Ždralovima gdje je domaća Mladost upisala prvu prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu Bjelovar 2:1. U borbenoj i vrlo gruboj utakmici gdje je pokazano čak 12 žutih i jedan crveni karton domaća se momčad bolje snašla i zasluženo slavila. Igrala se šesta minuta utakmice kada je Mile Sučić iz kaznenog udarca doveo Mladost u vodstvo. Do kraja poluvremena domaćini su zahvaljujući Matiji Vrbaniću povisili na 2:0. Odmah na početku drugog dijela gosti preko Mate Tominca smanjuju na 2:1. U 59. minuti domaćini su ostali s igračem manje kada je Ivan Bošnjak upario žute kartone. Do kraja susreta obje su momčadi imale po jednu priliku za postizanje zgoditka, ali se mreže nisu tresle.

Do druge uzastopne, a ukupno treće prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Čepina koji su u Vukovaru poslije preokreta savladali istoimenog domaćina, i tako skočili na drugo mjesto. Igrala se 28. minuta utakmice kada je gostujući igrač Pavo Grgić nespretno reagirao i poslao loptu u vlastitu mrežu za 1:0. Samo pet minuta kasnije kapetan Čepina Luka Agatić postiže pogodak za 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 62. minuti kada je Bruno Krstanović postavio konačan rezultat utakmice 1:2.

Derbi kola odigran je u Belišću gdje su nogometaši Cibalije savladali istoimenog domaćine, te su tako zasjeli na vrh tablice. Igrala se 41. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Dominik Dogan. Domaćini su bolje zaigrali u nastavu susreta, te su u 64. minuti zahvaljujući Ivanu Lackoviću izjednačili na 1:1. Samo šest minuta kasnije Andrej Kerić vraća Cibaliju u vodstvo, a isti je igrač u 79. minuti postavio konačan rezultat utakmice 1:3.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Sloge iz Nove Gradiške koji su na gostovanju u Pleternici kod Slavije neočekivano osvojili sva tri boda. U borbenoj i na trenutke vrlo gruboj utakmici presudio je jedan pogodak koji postignut u završnoj dionici susreta. Igrala se 80. minuta kada je Silvio Mihić neobranjivo poslao loptu u domaću mrežu za konačan rezultat utakmice 0:1.