Premiership, 6. kolo, 22.09.2018, 13:30 h
Fulham
Fulham 1:1 Watford
Watford

Jan Šneler • subota, 22.09.2018.

Dobru utakmicu mogli smo gledati na otvaranju šestog kola Premierlige gdje se gostujući Watford nakon ranog vodstva spašavao u posljednjim minutama od napada Fulhama...

Iako su imali velika očekivanja od ove sezone, nogometaši Fulhama ipak nisu u najboljoj formi ušli u početak natjecanja. Samo jedna pobjeda u šest ogleda premalo je za momčad takvog kalibra. S druge strane, Watford je najveće iznenađenje ovosezonske Premierlige. Momčad je to koja igra jako dobro što se vidi i na trenutnom četvrtom mjestu.

Susret nije mogao početi bolje za goste. Već nakon dvije minute, Will Hughes i Andre Gray su promiješali obranu Fulhama, odigrali dupli pas i Gray je iz odlične pozicije bez problema matirao vratara. Rani pogodak malo je šokirao domaće te je Watford petnaestak minuta kasnije imao još jednu priliku, no ovoga puta Marcus Bettinelli je obranio pokušaj Graya.

Ipak, kako je vrijeme odmicalo tako se i Fulham vraćao u utakmicu i uspio doći do kontrole nad loptom. Bili su aktivni domaći, međutim nisu uspjeli stvoriti niti jednu ozbiljniju priliku te je obrana Watforda sjajno reagirala u svim situacijama. Na odmor se otišlo s minimalnim, ali potpuno zasluženim vodstvom Watforda.

U drugom dijelu bolja je ipak bila domaća momčad. Već na poluvremenu, Slaviša Jokanović napravio je dvije zamjene vrlo nezadovoljan načinom na koji je izgledala defenzivna linija Fulhama. Nakon samo pet minuta nastavka, Aleksandar Mitrović pucao je glavom, no bio je ipak mrvicu neprecizan.

Pokušavali su i Luciano Vietto i Andre Schürrle, međutim danas napadački Fulham nije bio najprecizniji. Konačno, nakon dominacije u nastavku, izjednačenje je došlo u 78. minuti. Vietto se odlično snašao u šesnaestercu, oštro ubacio u sredinu gdje je dotrčavao Mitrović i udarcem isprve postavio 1:1.

Sada je krenula velika ofenziva Fulhama, no do drugog pogotka nisu stigli. U 90. minuti, odličnu priliku imao je Mitrović, ali njegov odličan udarac glavom zaustavila je prečka. Utakmica je završila neriješenim ishodom i kada se pogleda prvo i drugo poluvrijeme, možemo reći kako je taj rezultat najpravedniji.