Barty ponovno bolja od Konte, Muguruzina osveta Belgijki

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 24.09.2018.

Na turniru u Wuhanu odigrani su susreti prvog kola, a od turnira se oprostila deseta nositeljica Jelena Ostapenko koja je poražena od Darije Gavrilove...

U jednom od zvučnijih dvoboja prvog kola turnira u Wuhanu Ashleigh Barty svladala je Britanku Johannu Kontu. Konta se dosta muči već neko vrijeme i ne igra dobro, a problemi su se nastavili i u ovom meču. Barty je za pobjedu trebala sat i 40 minuta, a nakon susreta bila je sretna što je izbjegla treći set. "Igrale smo već nekoliko puta i uvijek su to bili tijesni mečevi. Sretna sam da sam prošla u dva seta", kaže Barty.

Neočekivano lako do pobjede je došla američka kvalifikantica Sofia Kenin koja je pregazila Su-Wei Hsieh prepustivši joj samo dva gema. Hsieh je osvojila turnir u Hiroshimi pa prošli tjedna došla i do polufinala u Seoulu, no ovdje je odigrala dosta loše, možda i pod dozom umora.

Garbine Muguruza neočekivano je u Wimbledonu poražena od Alison van Uytvanck, no sada je došla do osvete. Belgijka je od Wimbledona upisala samo još jednu pobjedu, a taj loš niz nastavila je i u Wuhanu gdje je izgubila od Muguruze sa 6:4, 6:0. "Sveukupno gledajući odigrala sam dobar meč, bila sam koncentrirana na svakom poenu. Ona je vrlo talentirana igračica, sjećam se našeg dvoboja u Wimbledonu koji je bio jako težak za mene", kaže Muguruza.

Kiki Bertens osvojila je u nedjelju turnir u Seoulu, dojurila u Wuhan i odmah i tu slavila. Igrala je protiv Belinde Benčić i odnijela pobjedu u tri seta. Imala je lošiju fazu igre u drugom setu, ali na vrijeme se oporavila i zaigrala bolje. Uspješna je bila i Aleksandra Krunić koja je u tri seta bila bolja od 30. igračice svijeta Camile Giorgi.

WTA Wuhan, prvo kolo:
Barbora Strycova (Češka) - Alize Cornet (Francuska) 6:3, 6:2
Arina Sabalenka (Bjelorusija) - Carla Suarez Navarro (Španjolska) 7:6(2), 2:6, 6:2
Daria Gavrilova (Australija) - Jelena Ostapenko (Latvija, 10) 6:2, 6:4
Viktorija Golubić (Švicarska, Q) - Sara Sorribes Tormo (Španjolska, Q) 6:3, 5:7, 6:4
Xiyu Wang (Kina, Q) - Bernarda Pera (SAD, WC) 6:4, 6:3